Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.07.2020

"Do Rzeczy" nr 31: Publicznie karci polskich polityków. Ingerencję w wewnętrzne sprawy państwa tłumaczy troską o wolność słowa. Czy Georgette Mosbacher przekroczyła już granice? – zastanawia się Maciej Pieczyński w tekście „Nadambasador”.

Inne wersje: txt

Wojciech Cejrowski w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu ujawnia czytelnikom, co stało się, gdy sprawdzał stare rury od wiatraka i jak na to zareagowali jego znajomi kowboje. A Radosław Wojtas prowadzi latem czytelników „Do Rzeczy” w naszym przewodniku: „Tropem najpiękniejszych zamków” w kraju.

Niepokoję się ogólnym kierunkiem, w którym rozwija się Europa. Oceniając ten proces z perspektywy historycznej czy wręcz historiozoficznej, mało można mieć powodów do optymizmu. Z tego powodu – chociaż szczerze gratuluję kolejnego sukcesu naszemu obozowi politycznemu – po tym szczycie nie otworzyłem szampana – mówi prof. Zdzisław Kransodębski, europoseł PiS w rozmowie z Jackiem Przybylskim.

PO chce przede wszystkim odzyskać władzę. Bez tego nie sposób zrozumieć wyborów prezydenckich ani tego, co następuje po nich – czyli ruchu nazywanego Nową Solidarnością – Rafał A. Ziemkiewicz tłumaczy zachowanie opozycji po wyborach w tekście „Nowa totalność”.

Na początku września kończy się kadencja Adama Bodnara na stanowisku RPO. Stawką kolejnej kadencji jest trwanie lub przerwanie ideologicznej ofensywy, którą wspiera – pisze Tomasz Rowiński w tekście „Rzecznik rewolucji”.

Były minister Sławomir Nowak nad Wisłą został zapamiętany za sprawą zegarka, którego nie wpisał do oświadczenia majątkowego. Teraz prokuratura zarzuca mu, że kierował grupą przestępczą, a za łapówki kupił m.in. luksusowego range rovera – Agnieszka Niewińska w tekście „Nowe kłopoty >>Pana Tik-Taka<<” kreśli sylwetkę „złotego dziecka PO”.

Czołowi zachodni intelektualiści lewicowi apelują do własnego środowiska o więcej tolerancji dla ludzi o odmiennych poglądach. Ostatnie wydarzenia pokazują, że lewicowa cenzura uderza również w tych, którzy do tej pory nie widzieli w niej niczego złego – wskazuje Piotr Włoczyk w tekście „Rewolucja kąsa własne dzieci”.

Na całym świecie rządy czasowo redukują stawki podatku VAT i upraszczają przepisy z nim związane. Wprowadzone właśnie w Polsce nowe zasady opodatkowania są jednak na tle rozwiązań przyjętych w innych krajach dość zachowawcze – ocenia Jakub Wozinski w tekście „Zmiany w VAT na ratunek”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Piotr Semka w tekście „Arcybiskup Ryś na fali” zastanawia się nad przyszłością Kościoła w Polsce, jeśli liderem hierarchów nowej generacji stanie się abp. Grzegorz Ryś. Czy otworzy to drogę do modelu jak w Irlandii czy Austrii – Kościoła skupionego na indywidualnym przeżywaniu wiary, który nie śmie rzucić wyzwania procesom laicyzacji?

Jerzy Miziołek pisze o najciekawszych przedstawieniach Bitwy Warszawskiej 1920 r., które znajdują się we Włoszech.

Paweł Szałamacha w tekście „Co rządowe, a co samorządowe?” pisze o wadliwym podziale kompetencji między samorządem a władzami centralnymi.

Łukasz Zboralski w tekście „Elektryczna premiera” opisuje szanse nowego samochodu elektrycznego, który zamierza produkować państwowa spółka.

Gabriel Michalik w tekście „Monaster świętego Stalina” pisze o o. Siergieju, czyli karierze byłego milicjanta i mordercy.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”:
Łukasz Warzecha o histerii środowisk lewicowych („Stop bzdurom, czyli Michał i Małgosia”); Tomasz Zbigniew Zapert o poecie w Powstaniu Warszawskim („Ziutek spod >>Parasola<<”); Łukasz Czarnecki o gejszach dawniej i dziś („Świat kwiatów i wierzb”); Jacek Przybylski o tym, gdzie miliarderzy szukają schronienia przed kryzysem („Miliarderzy w czasach zarazy”); Katarzyna Pinkosz o terapii stwardnienia rozsianego („Biorę tabletki, działam, żyję”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 lipca 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów