Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

31.07.2020

e-Wprost nr 12 (27): Dlaczego Polacy uprawiają kiepski seks? Nowak pójdzie na świadka koronnego? Film o Andrzeju Bargielu. + Raport: Zdrowie Polaka.

Inne wersje: txt

Dlaczego seks po polsku wygląda tak, jak na naszej najnowszej okładce, czyli mało seksownie. Czy da się to zmienić? Czy wreszcie poznamy język, w jakim o seksie będzie można rozmawiać? I czy wreszcie nauczymy się go bezpiecznie, ale i pieprznie uprawiać? O tym w dwóch ważnych rozmowach Pauliny Sochy – Jakubowskiej, która odpytywała na ten temat seksuologa Andrzeja Gryżewskiego oraz Magdę Mołek i Joannę Keszkę, które wspólnie zadebiutowały z podcastem o seksie pt. „Rozważna i erotyczna”.

Co jeszcze w najnowszym Wprost?

„Nowak zatopi Platformę?” Joanna Miziołek pokazuje, co dla Platformy Obywatelskiej oznacza zatrzymanie Sławomira Nowaka. - Były minister transportu doradzał kandydatom PO na prezydenta, by zapewnić sobie polityczny immunitet, który będzie go chronił przed zatrzymaniem w czasie kampanii – twierdzi nasz informator. Czy Nowak zostanie pierwszym politycznym świadkiem koronnym?

„Grójec na Marsie”. Z Przylądka Canaveral wyruszyła kolejna misja na Marsa. Prym wiodą Amerykanie, ale Paweł Bednarz pisze, że to Polacy już 100 lat temu spoglądali w stronę Czerwonej Planety.

„Jak budować biznes w sieci” Marta Smith o największych błędach, jakie popełniają początkujący przedsiębiorcy, którzy postanowili założyć sobie własny sklep internetowy.

„O jeden most za daleko”. Władze centralne od dziesięcioleci zaniedbują bezcenne dolnośląskie zabytki. Jednak czy możliwe jest, że w pogoni za hollywoodzką superprodukcją, mającą pokazać światu polską wrażliwość historyczną, bylibyśmy gotowi pozwolić Tomowi Cruise’owi wysadzić w powietrze zabytkowy most w Pilchowicach? Odpowiedź w tekście Jakuba Mielnika.

„Depresja twardziela”. Mężczyźni częściej wpadają w gniew, sięgają po alkohol, podejmują ryzykowne kontakty seksualne z chęci zaznania przez chwilę przyjemności. O tym, jak walczyć z męską depresją pisze Katarzyna Pinkosz.

„Bargiel od małego chciał być pierwszy”. Rozmowa Krzysztofa Kwiatkowskiego ze Sławomirem Batyrą, utalentowanym reżyserem, który właśnie wypuścił dokument o Andrzeju Bargielu, dla którego nasze Tatry były za niskie. Film pokazuje historię skromnego giganta z Małopolski, który jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z dwóch ośmiotysięczników: K2 i Broad Peak.

„Literatura z dreszczykiem” Morderstwo w głębi lasu, samobójstwo w czasie powodzi tysiąclecia, śmierć muzyka, który u progu kariery miał spaść z dachu wysokościowca, i skacowana stewardessa wmieszana w śmierć swojego przygodnego partnera. Leszek Bugajski przedstawia swój autorski przegląd powieści idealnych do czytania w wakacyjne wieczory.

„Prezydentki biorą się z orgazmów”. Wierzę, że ten nasz kraj można zmieniać na lepsze jednym kobiecym orgazmem za drugim – mówi Joanna Keszka, pisarka. – Przyszłe prezydentki biorą się z poczucia sprawczości, działania na własną rzecz, patrzenia na to, co sprawia im przyjemność, stawiania granic – dodaje Magda Mołek, dziennikarka. Obie są autorkami podcastu „Rozważna i erotyczna”.

„Pandemiczna sztuka kochania”. To, co myśleliśmy przed przyjściem pandemii, że do poprawy życia seksualnego potrzeba nam tylko więcej czasu, to nieprawda. Potrzeba nam czasu, wiedzy, czułości, wprowadzenia do tematu – mówi Paulinie Socha – Jakubowskiej Andrzej Gryżewski, seksuolog.

RAPORT: ZDROWIE POLAKÓW

- 7 nawyków, które skracają życie mężczyzn w Polsce

- Nieszablonowe podejście – klucz do problemów z prostatą

- W Polsce brakuje dobrych diagnostów. Często zamiast z właściwą diagnozą mężczyźni wychodzą od urologa jedynie ze stosem recept. Nie tędy droga – mówi dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek

- Jak uchronić się przed drugą falą koronawirusa?

- Że nadejdzie, eksperci nie mają wątpliwości. W dodatku zbiegnie się z sezonem grypowym i to w okresie, gdy wielu z nas zmaga się z osłabieniem odporności. Jak więc zadbać o swoje zdrowie i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, wyjaśnia dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska.

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów