Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

02.08.2020

"Do Rzeczy" nr 32: Gdyby to tylko od nas zależało, konwencja stambulska zostałaby wypowiedziana wcześniej - mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w rozmowie z Jackiem Przybylskim. Przypomina, że taka deklaracja znalazła się we wspólnym programie koalicyjnego rządu w 2015 r.

Inne wersje: txt

- Szanujemy naszych koalicjantów, ale wymagamy również szacunku wobec siebie jako współkoalicjantów. Dlatego będziemy domagać się realizacji wspólnego programu. Wymaga tego szacunek wobec wyborców – zaznacza Ziobro. Zapowiada też, że jesienią złoży projekt, który zaostrzy kary dla sprawców okrutnych przestępstw seksualnych.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Wojciech Cejrowski w wakacyjnym cyklu podróżniczym opisuje, jak wygląda „Życie seksualne dzikich”. Radzi m.in. jak odmówić wodzowi Indian, który chce w prezencie podarować jedną ze swoich żon.

- Jeśli politycy Zjednoczonej Prawicy mieli nadzieję na chwilę oddechu i świętowanie zwycięstwa Andrzeja Dudy, to\ chyba się ona nie spełniła. Z Jarosławem Kaczyńskim nie sposób się nudzić – pisze Piotr Semka w tekście „Letni quiz prezesa PiS.

- Konfederacja przetrwała wiele burz i się nie skompromitowała. Dzisiaj największym jej problemem jest to, że stabilna pozycja tego ugrupowania jest solą w oku Jarosława Kaczyńskiego – opisuje Łukasz Warzecha w tekście „Zachodzenie od prawej”.

Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Wiara, która zawiodła” analizuje stan opozycji wskazując, że lewicowo-liberalny salon zawiodło budowane od III RP „urojenie wyższościowe”.

- U nas najbardziej obrazili się nauczyciele. Szef ZNP domagał się wręcz przeprosin. A za co?! Nauczyciele często wyjeżdżają podczas wakacji do pracy do Niemiec czy Holandii i jakoś im korona z głowy nie spada – minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z Łukaszem Zboralskim przekonuje, że jego apel o pomoc w zbiorach owoców miękkich był szlachetny, a nauczyciele potraktowali inne grupy społeczne jako gorsze od siebie.

- Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju – przekonuje część naukowców – Mariusz Błochowiak pisze o książce „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy”.

Krzysztof Masłoń publikuje „Indeks lektur szkodliwych” i wylicza, dlaczego według niektórych nie powinniśmy czytać już Sienkiewicza, Reymonta czy Żeromskiego.

- Po wybuchu pandemii kurs złotego mocno spadł. Boleśnie odczuli to frankowicze i importerzy, ale nie tylko. Wzrosły też ceny wynajmu powierzchni w galeriach handlowych, biurowcach czy magazynach – bo za nie w większości płaci się w euro. Dlaczego? – tłumaczy Jacek Krzemiński w tekście „Polska strefa euro”.

- Niewdzięczni Polacy, zamiast wspominać wyzwolenie od faszyzmu, wolą celebrować rocznicę swojej… napaści na Rosję. Tak w skrócie wygląda rosyjska narracjana temat Bitwy Warszawskiej. Jeszcze inaczej postrzegają to Ukraińcy – opisuje Maciej Pieczyński w tekście „Jak Polacy na Rosję napadli”.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Agnieszka Niewińska o Kazimierzu Marcinkiewiczu poszukującym pracy („Premier bez roboty”); Piotr Semka o Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego („Papieska biel i kardynalski szkarłat”); Zbigniew Tomasz Zapert wspomina zmarłego Bernarda Ładysza („Śpiewając sercem”); Piotr Gociek o liście najpopularniejszych pozycji Netflixa („McNetflix”); Piotr Włoczyk o tym jak nastolatek wygrał z manipulacją mediów w USA („Klęska manipulantów”); Maria Kądzielska o rosnącej pozycji Kim Jo Dzong („Lady Kim”);

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 3 sierpnia 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów