Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

07.08.2020

e-Wprost nr 13 (28): Co nas zabija? Dlaczego tuczymy dzieci, jak świnie? Spowiedź klienta dilera gwiazd. Radio Nowy Świat od środka.

Inne wersje: txt

Co jeszcze w najnowszym Wprost?

„Pułapka na Kaczyńskiego”.  Według informacji „Wprost” Zbigniew Ziobro ma szansę zostać wicepremierem. Zamieszanie wokół wypowiedzenia konwencji stambulskiej ma być elementem negocjacji z prezesem PiS – pisze Joanna Miziołek.

„5 wyzwań dla Nowej Solidarności”. Łukasz Rogojsz o tym, że po wyborach Platforma Obywatelska i jej sympatycy nadziei na lepsze czasy upatrują w obywatelskim ruchu Rafała Trzaskowskiego. Rzecz w tym, że jeśli Nowa Solidarność ma cokolwiek znaczyć i cokolwiek zmienić na polskiej scenie politycznej, musi stawić czoła kilku poważnym wyzwaniom.

„Nowy świat Orłosia”. - Z jednej strony YouTube jest otwarty pokoleniowo, jest tam miejsce dla wszystkich, ale z drugiej – ten teren został już dawno zagospodarowany, tort youtuberów został podzielony i musiałem rozpychać się łokciami. Niektórzy patrzyli na mnie, myśląc: „Czego ten pan z »Teleexpressu« tu szuka, to nie jest jego przestrzeń, my jesteśmy młodzi, mamy swój styl, specyficzny język” – mówi Maciej Orłoś, gospodarz porannej audycji w Radiu Nowy Świat w rozmowie z Pauliną Sochą – Jakubowską.

„Jestem trzeźwy”. O wychodzeniu z uzależnienia od kokainy, książce, która ukaże się w przyszłym roku, burzliwych relacjach z rodzicami, a także – po raz pierwszy w mediach – o swoim związku z posłanką Małgorzatą Wassermann – opowiada w rozmowie z Marcinem Dobskim Filip Wiśniewski, kandydat PiS do Sejmu z 2015 r., o którym zrobiło się głośno, kiedy wpadł diler gwiazd Cezary P. Wiśniewski był jednym z jego najlepszych klientów.

„Wojna aptekarzy”. Popularna sieć aptek pozwała Naczelną Izbę Aptekarską. A prokuraturę zawiadomiło Ministerstwo Zdrowia. O co chodzi w sporze o aplikację do wyszukiwania leków? Tłumaczy Paweł Bednarz.

„Jak zabezpieczyć swój majątek?” Kolejna część poradnika Krzysztofa Oppenheima.

„Biznes odporny na recesję”. Niektóre korporacje opierają się wywołanej wirusem fali dzięki potężnym rezerwom gotówki, wypracowanym w czasach boomu. Inne korzystają z rządowych subsydiów albo zmieniają kurs i znajdują innowacyjne sposoby na dostarczanie swoich produktów czy usług. Powstaje zatem pytanie, czy da się zbudować biznes odporny na recesję? A może nawet taki, który w czasie zapaści odnotuje wzrost zysków? O tym w tekście Marty Smith.

„Chce mi się płakać”. Pisząc o dzieciach, w przenośni tuczonych jak świnie, nie staram się prowokować, raczej zwracam uwagę na to, że otyłość to epidemia i za chwilę będzie główną przyczyną śmierci. Nie ma sensu chować głowy w piasek i udawać, że „wszystko jest OK” czy „jakoś to będzie”. Nie może być „jakoś” – mówi w rozmowie z Pauliną Sochą – Jakubowską Ania Makowska, blogerka znana jako Doktor Ania, doktor nauk farmaceutycznych, pedagog, dietetyk i psychodietetyk.

„Wymiary izolacji”. Na zlecenie HBO czternaścioro reżyserów zrealizowało etiudy o świecie w lockdownie. Pokazali, czego boimy się i o czym marzymy w czasach pandemii – pisze Krzysztof Kwiatkowski.

„5 historii o kobietach walczących”. Kiedy trzeba, walczą z bronią w ręku lub ofiarnie wspierają walczących, a w czasach pokoju walczą z obyczajową oraz domową opresją i przemocą, żeby zrealizować własne marzenia. Leszek Bugajski przedstawia książki o kobietach dojrzewających do tego, by sprzeciwić się światu, który nie docenia roli, jaką w nim odgrywają.

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów