Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

16.08.2020

"Do Rzeczy" nr 34: Esej Leszka Żebrowskiego "Kariera na antypolonizmie ". Jan Tomasz Gross i Jan Grabowski zrzucają na Polaków winę za Holokaust.

Inne wersje: txt

– Czy środowisko badaczy Holokaustu zostanie zdominowane przez osoby wykrzywiające fakty i manipulujące źródłami, by wykazać polskie „winy”? zastanawia się Leszek Żebrowski w eseju „Grabowski jak Gross”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Ideolodzy LGBT chcą anarchizacji państwa – ostrzega Witold Waszczykowski, europoseł PiS i były minister spraw zagranicznych, w rozmowie z Jackiem Przybylskim.

– „Kraina Lovecrafta” niewiele ma wspólnego ze słynnym pisarzem, wiele za to z dominującym dziś rasizmem à rebours zauważa Piotr Gociek w artykule „Kraina Złych Białych”.

Zgodnie z „krytyczną teorią rasizmu” wyznawaną przez niszczących pomniki „białych martwych mężczyzn” hunwejbinów z takich rewolucyjnych grup jak Black Lives Matter wszyscy biali to rasiści. A najgorsi są biali heteroseksualni mężczyźni przyznający się do chrześcijaństwa – pisze Grzegorz Kucharczyk w tekście „Obalanie pomników – o kim zapomnieli lewacy”.

– Pisarstwo Pawła Jasienicy pozostaje jednym z pomników współczesnego polskiego konserwatyzmu przekonuje Marek Jurek w artykule „Ostatni kronikarz Korony”.  

Po sfałszowanych wyborach białoruska opozycja jest słaba i pozbawiona liderów. Białoruska ulica – silna i zdeterminowana, by „rozgnieść wąsatego karalucha”. A na powyborczych awanturach zyskuje Rosja tłumaczy Maciej Pieczyński w tekście „Mają dość Łukaszenki, ale nie Rosji”.

– Żeby wysłać SMS, Marcin Scelina musi szukać zasięgu 2 km od swojego domu. Kazimierz Nóżka nagrywa niedźwiedzie aparatem mieszczącym się w dłoni. Razem prowadzą stronę na Facebooku, którą obserwuje ponad 200 tys. osób – pisze Radosław Wojtas w artykule „Ambasadorzy Baligrodu”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również pierwsza część opowiadania Jacka Komudy z „Nowej Fantastyki” o „wojach i rycerzach na koniach, ścigających z pochodniami ostatniego światłego geja”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 17 sierpnia 2020 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów