„Do Rzeczy”: Klęska euroetnuzjastów. Co zrobi Polska po wyjściu z Unii Europejskiej?

„Do Rzeczy”: Klęska euroetnuzjastów. Co zrobi Polska po wyjściu z Unii Europejskiej?

– Polexitu nie będzie w dającej się przewidzieć przyszłości, bo ten projekt nie ma społecznego poparcia. Chociaż z obecnością w Unii wiąże się coraz więcej problemów, nadal jest to dla nas, jako społeczeństwa, układ niezwykle korzystny  mówi europoseł PiS prof. Ryszard Legutko w rozmowie z Marcinem Makowskim.

– To koniec Europy jaką znamy. Brexit znacząco osłabi UE. Może doprowadzić do rozpadu Wielkiej Brytanii, a także do kolejnych referendów we Francji, w Holandii czy we Włoszech. Negatywnie wpłynie też na życie Polaków – pisze Jacek Przybylski w tekście „Cena rozstania”.

– Setki rozradowanych, uśmiechniętych ludzi, powiewających chorągiewkami brytyjskimi, a przed nimi on: Nigel Farage, lider UKIP, Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Nie kryje zadowolenia, ba! – szczęścia – i ma ku temu powody, bo właśnie wygrał batalię swego życia. Wielka Brytania wchodzi na drogę pożegnania z Unią Europejską – Teresa Stylińska przybliża sylwetkę lidera UKIP  w tekście „Nigela Farage’a dzień niepodległości”.

– Ilu Polaków wróci do kraju? – zastanawia się z kolei Edyta Hołdyńska.

Ponadto w „Do Rzeczy”:

– NATO pokazuje w Polsce kły – podsumowuje manewry wojskowe Artur Bilski.

– Wyzysk, wymuszanie niskich płac – to wszystko elementy eksploatowania Polski, na które tamta władza z chęcią się zgadzała i na co zgadza się zaangażowany w to establishment – mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z Piotrem Semką. Rozmowa jest fragmentem książki „Odwet?” - czyli „Lewy czerwcowy” po 24 latach.

Dzisiejsza opozycja i jej sympatycy krok po kroku kopiują działania prawicy, z których tak bardzo kpili przez ostatnich osiem lat Kamila Baranowska w tekście „Być jak prawica” analizuje wykwit inicjatyw opozycyjnych, dokładnie takich, z jakich do tej pory establishment kpił.

Kiedy Błaszczykowski strzela bramkę, a Lewandowski marnuje stuprocentową sytuację, tętno kibica może być takie samo jak tętno piłkarza. Gdy oglądamy mecz, organizm zachowuje się tak, jakbyśmy naprawdę uprawiali sport Katarzyna Pinkosz przybliża medyczne aspekty kibicowania w tekście „Kibicowanie na zdrowie?”

Czas letnich festiwali to świetna okazja, by posłuchać dobrej muzyki na żywo. Do Polski zawita wiele sław. Niektóre – takie jak Black Sabbath – po raz ostatni Łukasz Zboralski w tekście „Polskie lato z gwiazdami” pisze, na jakie koncerty warto pojechać latem.

Nie znalazł Andrzej Żuławski przekonującego języka, by opowiedzieć Gombrowiczowski „Kosmos”. Stworzył film własny, o wiele bardziej banalny od przekazu, jaki starał się zawrzeć w swej ostatniej powieści najwybitniejszy polski pisarz XX w. recenzuje Andrzej Horubała w tekście „Gombrowicz rozbrojony”.

Papież znosi karę śmierci?Paweł Lisicki zastanawia się nad ostatnim przesłaniem papieża Franciszka.

Czy Rosja jest największym zagrożeniem dla świata dwie różne opinie na ten temat przedstawiają Tomasz Kwaśnicki i Romuald Szeremietiew.

Prezydentura Trumpa byłaby katastrofą dla gospodarki – ostrzegła Hillary. W odpowiedzi kandydat republikanów nazwał ją „kłamczuchą światowej klasy”. Tak też demokratka kojarzy się wielu Amerykanom Jacek Przybylski analizuje kampanię prezydencją w USA.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski opowiada o tym, czego możemy nauczyć się od Latynosów oraz pierwszy odcinek najnowszej powieści Piotra Goćka „Barwy walki”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 czerwca 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.