Generał Polko dla „Do Rzeczy”: na razie jesteśmy bezbronni… a Rosja może uderzyć za kilka miesięcy

Generał Polko dla „Do Rzeczy”: na razie jesteśmy bezbronni… a Rosja może uderzyć za kilka miesięcy

– Rosja może uderzyć w ciągu kilku miesięcy – ostrzega gen. dyw. Roman Polko. W rozmowie z Wojciechem Wybranowskim były dowódca jednostki specjalnej Grom przekonuje również, że dobrze, że nie kupimy caracali.

Jeśli po fiasku negocjacji w sprawie zakupu caracali Francuzi nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy, a polski rząd jest zadowolony, to dla kogo była to decyzja dobra, a dla kogo zła? – zastanawia się Łukasz Zboralski w artykule „Wirujący biznes”.

– Rosjanie wchodzą w nowe sojusze, urządzają pokazy siły, prowokują incydenty w powietrzu i grożą zestrzeliwaniem zachodnich samolotów. Jednocześnie Kreml zwiększa wydatki na armię, a rosyjska telewizja państwowa ostrzega przed wojną nuklearną. Eksperci mówią zaś jasno: ryzyko konfliktu z Rosją jest największe od ćwierć wieku – pisze Jacek Przybylski w tekście „Groźniej niż za zimnej wojny”.

Ponadto w „Do Rzeczy”:

– Nie pocałowałam salonu w pierścień – mówi Magdalena Ogórek. Historyk Kościoła, kandydatka na prezydenta w ostatnich wyborach popierana przez SLD w rozmowie z Agnieszką Niewińską opowiada, za co lubi PiS.

– Już po trzech odcinkach trudno mieć wątpliwości – „Belfer” to najważniejsza polska serialowa premiera tego roku, a kto wie, czy nie ostatnich paru lat. Dlaczego to jest aż tak dobre i dlaczego nie należy serialu Canal+ porównywać z zachodnimi produkcjami? – pisze Wojciech Engelking w artykule „Daleko od Twin Peaks”.

Gdy umierała w 1975 r., była podobno głęboko wierzącą katoliczką. Podobno, bo nawrócenie „Krwawej Luny” nie jest wcale niczym pewnym. Nawet jej syn, żyjący do dziś muzykolog Michał Bristiger, wątpi w przemianę matki. I właśnie ten kontrowersyjny wątek stał się podstawą najnowszego filmu Ryszarda Bugajskiego zauważa Tadeusz Płużański w tekście „Oswajanie »Krwawej Luny«”.

Skorzystają prawie wszyscy zapewnia Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, opowiadając Edycie Hołdyńskiej o planowanej przez PiS o reformie podatkowej.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również: Maciej Pieczyński o Ukraińcach atakujących film „Wołyń”, Semka i Kłopotowski o fenomenie Andrzeja Wajdy, a także ośmiostronicowy dodatek specjalny: Masłoń  o zniewolonych umysłach.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 17 października 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

„Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.