Jak tonie Michnik. Czy „Gazeta Wyborcza” przetrwa na wolnym rynku?

Jak tonie Michnik. Czy „Gazeta Wyborcza” przetrwa na wolnym rynku?

– „Gazeta Wyborcza” wydawała się gigantem prasy codziennej. Gdy pozbawiona publicznych pieniędzy musi konkurować na wolnym rynku, zaczyna przypominać karła. I nie widać, by wydawca miał pomysł na zmianę tej sytuacji – zauważa Wojciech Wybranowski w artykule „Zgnieciona gazeta”.

– Jak Adam Michnik z nieprzejednanego wroga komunizmu przemienił się w równie nieprzejednanego obrońcę komunistów przed próbami rozliczeń. I jakie są dziś tego skutki – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Michnik, życie przecięte”.

Miliarder George Soros chce przemeblować świat. Niedawno zrozumiał, że kluczem do międzynarodowych zmian będzie zmiana USA – informuje Marek Jan Chodakiewicz w artykule „Najnowsze tango Sorosa”.

Ponadto w „Do Rzeczy”:

– Mamy pułapkę na złodziei  – mówi Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z Kamilą Baranowską opowiada o tym, jaki PiS zamierza walczyć z dziką reprywatyzacją.

– Prawa obywatelskie kobiet w Polsce zagwarantowane zostały już w pierwszych ustawach u schyłku roku 1918. A jednak czarny protest wprowadził marginalne dotąd ruchy feministyczne w samo centrum polskiej debaty publicznej – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Spod znaku «fucka» i macicy”.

– Prawdziwymi herosami Ukrainy nie są mordercy z UPA. Są nimi ludzie, którzy nieśli Polakom ratunek – przekonuje Piotr Zychowicz w tekście „Ukraińscy bohaterowie”.

– Polska znalazła się na celowniku – mówi prof. György Schöpflin, węgierski eurodeputowany z frakcji chadeckiej, w rozmowie Dominiką Ćosić.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek o magii Disneya na wielkim ekranie, Piotr Semka o Bawarii z piwną pianką, a także dodatek specjalny o egzorcystach.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 24 października 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w nowej aplikacji odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.dorzeczy)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/us/app/do-rzeczy/id1096077652?mt=8).

„Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.