Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

13.09.2012

Petelicki. Ostatni strzał. Wydanie specjalne WPROST

Petelicki. Ostatni strzał” – pod takim tytułem ukazuje się specjalne wydanie tygodnika WPROST poświęcone generałowi Sławomirowi Petelickiemu. Numer trafi do salonów prasowych w poniedziałek, e-wydanie zostało udostępnione w czwartek, 13 września, w rocznicę urodzin generała. 

Na stu stronach wydania specjalnego WPROST m.in. próba odpowiedzi na pytanie, czy generał sam się zastrzelił. A ponadto unikatowe zdjęcia Petelickiego z archiwum rodzinnego oraz archiwum jednostki GROM i Muzeum Wojska Polskiego, a także wspomnienia o twórcy GROM-u i zapis pierwszych dni śledztwa ws. jego śmierci.

Z Generałem widziałem się niespełna tydzień przed jego tragiczną śmiercią (…) Było to spotkanie inne niż wszystkie pozostałe w naszej krótkiej, ale intensywnej znajomości. Sławek nie tryskał już energią i entuzjazmem. Nie zarażał optymizmem, jak miał w zwyczaju. Nie krytykował działań polityków. Nie był też gotów do rozpoczęcia pisania bloga na Wprost.pl, co wcześniej zaplanowaliśmy. Uderzyły mnie wtedy słowa, które padły z jego ust. Podczas rozmowy zapytał: „I po co to wszystko?... te honory i służba – w tym kraju to zupełnie bez znaczenia i wartości” – pisze o swoim ostatnim spotkaniu z Petelickim we wstępniaku do wydania Michał M. Lisiecki, prezes Platformy Mediowej Point Group, wydawca WPROST.    

Na łamach magazynu znalazły się m.in. rozmowy z Wojciechem Brochwiczem, wiceministrem spraw wewnętrznych w rządzie Jerzego Buzka i przyjacielem generała, z Dominiką Bandurską – najstarszą córką Petelickiego, z jego przyjaciółmi - Stefanem Markowiczem, Elżbietą Chojną-Duch, ze współpracownikami – gen. Gromosławem Czempińskim, ppłk. Krzysztofem Przepiórką, jednym z pierwszych GROM-owców – ppłk. Karolem Komisarczukiem. Wydaniu będzie towarzyszyła również publikacja w serwisie wprost.pl licznych materiałów poświęconych generałowi, a zebranych w trakcie prac nad magazynem.       

Wydawca podkreśla, że zdecydował się na publikację poświęconą Petelickiemu przede wszystkim dlatego, że generał był człowiekiem wybitnym. Bezkompromisowym patriotą, wojownikiem, który nie bał się marzyć, a na pierwszym miejscu stawiał honor i Ojczyznę – mówi Michał M. Lisiecki, który nie ukrywa, że przyjaźń z generałem traktował jako zaszczyt. Jego zdaniem, wokół śmierci generała Petelickiego narosło wiele niejasności i plotek, stąd próba uporządkowania wiedzy o nim i wspomnień tych, którzy znali go najdłużej, najlepiej. „Dlatego też powierzyłem redakcję wydania specjalnego Sylwestrowi Latkowskiemu, dziennikarzowi śledczemu z ogromnym doświadczeniem, który znakomicie porusza się w tematach trudnych i delikatnych” – dodaje Lisiecki.

Wydanie liczy 100 stron, nie ma w nim reklam. Będzie w sprzedaży do 14 października. Cena drukowanego wydania specjalnego wynosi 8,90 zł, cena e-wydania jest równa cenie e-wydania tygodnika – 2,50 zł na stronie wprost.pl, w wersji mobilnej – 0,79 euro.

****

Obchodzący w tym roku 30. urodziny tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Michał Kobosko. Tygodnik WPROSTjest jednym z najczęściej cytowanych mediów i najczęściej cytowanym tygodnikiem opinii w Polsce. 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.