Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.03.2013

Kobieta Finansów – ranking tygodnika WPROST

Prezes towarzystwa ubezpieczeniowego, prezeski funduszy inwestycyjnych, członkinie zarządów banków, towarzystw emerytalnych, giełdy znalazły się w rankingu „Kobieta Finansów” tygodnika WPROST. Lista laureatek – w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST w dodatku Business Gate.

Dziesięć laureatek wyłoniło po gorących obradach jury, w którym zasiadały Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Elżbieta Markowska z Ministerstwa Finansów, Iwona Wendel z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Claudia Książek, członek Rady NadzorczejMarvipolu oraz Magdalena Gera-Pikulska, członek zarząduT-Mobile. Głównymi kryteriami wyboru były osiągnięcia zawodowe kandydatek, ich kompetencje, poparte stosownym wykształceniem, nieustanne dążenie do rozwoju osobistego, duża wytrwałość i kreatywność.

W rankingu zwyciężyła Xenia Kruszewska, prezes zarządu Medica Polska Ubezpieczenia Zdrowotne Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., która od ponad 10 lat zajmuje się prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi i która aktywnie przyczyniła się do rozwoju tych ubezpieczeń w Polsce. Kruszewska z wykształcenia jest lekarzem internistą, aktywnie uczestniczy zarówno w pozyskiwaniu klientów, jak i w ich bieżącej obsłudze, raportowaniu, kalkulowaniu składki, ocenie ryzyka, likwidacji szkód i szkoleniach.

Kolejne miejsce zajęła prof. Małgorzata Zaleska, członek zarządu NBP od 2009 roku, wcześniej prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest również wiceprzewodniczącą Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów w dyscyplinie finanse. Opublikowała ponad 90 książek naukowych oraz artykułów naukowych i popularno-naukowych.

W ścisłej czołówce znalazła się również Ewa Małyszko, prezes zarządu PKO BP BANKOWY PTE S.A. Doceniona została nie tylko za dokonania zawodowe, ciągły rozwój, chociażby przejście z rynku funduszy inwestycyjnych na rynek towarzystw emerytalnych, ale i za sukcesy sportowe (squash).

W rankingu znalazły się również: Katarzyna Szczepkowska, prezes zarządu KBC TFI, Aneta Podyma, prezes zarządu AXA TFI, Magdalena Dulczewska, prezes zarządu Funduszu Mikro, Iwona Sroka, prezes zarządu KDPW, Magdalena Nawłoka, członek zarządu Grupy Generali, Joanna Krzyżanowska, wiceprezes zarządu Meritum Bank oraz Lidia Adamska, członek zarządu GPW i Beata Jarosz, wiceprezes zarządu GPW.

Ranking „Kobieta Finansów” – w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST. Wręczenie dyplomów – 12 marca podczas spotkania Executive Club pt. "Czy lider ma płeć? Kobiety a mężczyźni w biznesie".

*****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Sylwester Latkowski. Tygodnik WPROSTjest jednym z najczęściej cytowanych mediów i najczęściej cytowanym tygodnikiem w Polsce.

Przydatne linki:

WPROST na Youtube - http://tnij.org/wprost_tv

WPROST na Facebooku - http://tnij.org/wprost_fb

Czytaj WPROST na FB - http://tnij.org/wprost_na_fb

WPROST na Twitterze - http://tnij.org/wprosttweet

Popularne skróty Twittera - http://tagdef.com/tt

WPROST w Apple Store - http://tnij.org/wprost_w_itunes

WPROST w Google Play - http://tnij.org/wprost_w_googleplay

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.