Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.10.2015

PGE, Poczta Polska, URSUS, BZ WBK i Vivus wśród nagrodzonych INNOWATORAMI WPROST 2015

Inne wersje: TXT pdf

Polska Grupa Energetyczna, zakłady URSUS, Bank Zachodni WBK i Vivus znalazły się wśród firm nagrodzonych w poniedziałek INNOWATORAMI WPROST 2015. Nagrody wręczono w poniedziałek podczas uroczystej gali, którą poprowadzili Piotr Szwedes i Jacek Pochłopień, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.

Relacja z gali oraz lista laureatów zostaną opublikowane w najbliższym wydaniu tygodnika „Wprost” – już 12 października.

Gala była zwieńczeniem V edycji rankingu najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw prowadzonego przez tygodnik „Wprost” od 2011 r. Statuetki INNOWATORÓW  trafiają do najlepszych firm w najbardziej dynamicznych sektorach gospodarki. Sektory te to:

  1. Farmacja
  2. Energetyka
  3. Przemysł
  4. Budownictwo
  5. Usługi dla biznesu 
  6. Telekomunikacja + IT
  7. Finanse
  8. Nauka

Od 2014 r. obok dużych firm inwestujących w dziedzinę badań i rozwoju, nagrody pn. Dobre Geny Innowacji  otrzymują również mniejsze firmy, które są autorami i realizatorami innowacyjnych rozwiązań, a którye ograniczona skala działalności (niewielkie obroty, mała liczba zatrudnionych) wyłączała do tej pory z głównego rankingu. W tym roku statuetki Dobre Geny Innowacji trafiły do czterech firm.

Ponadto „Wprost” od 2014 r. wręcza również INNOWATORA w kategorii MECENAS INNOWACJI. W tym roku nagroda ta trafiła do firmy ENEA, która aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczy w budowaniu ekosystemu innowacji w Polsce, a w tym roku zorganizowała konkurs Energia + Innowacje z pulą nagród miliona złotych, dając szanse twórcom innowacji na realizacje najbardziej ambitnych projektów.

W sumie statuetki INNOWATORÓW WPROST 2015 odebrało 19 laureatów. Ranking zrealizowany został na podstawie badania INNOVATION RESEARCH. Badanie weryfikuje nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Laureaci zostali wybrani spośród firm, które wypełniły specjalną ankietę. „Z kilkuset ankiet, które nadeszły do redakcji, wybraliśmy po 5-8 nominowanych w każdej z 8 kategorii, a następnie, po dokładnej analizie zarówno ankiet, jak i osiągnięć danej firmy i jej faktycznego zaangażowania w rozwój innowacji, wybraliśmy najczęściej po dwie firmy, które naszym zdaniem zasłużyły na wyróżnienie. Wśród nagrodzonych są zarówno giganci na naszym rynku, firmy, które są motorami innowacji w polskiej gospodarce, jak i mniejsze podmioty, których produkty, projekty lub działalność na polskim rynku wpisuje się w podnoszenie innowacyjności gospodarki” – mówi o kulisach badania Jacek Pochłopień, redaktor naczelny tygodnika „Wprost”. 

W trakcie czterech poprzednich edycji rankingu Innowatory WPROST w sumie nominowanych do nagród było 260 firm, a 50 otrzymało nagrody. Łącznie wręczono 77 statuetek.

Partnerami honorowymi V edycji Innowatorów WPROST były: Komisja Europejska, Ministerstwo Gospodarki i Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Partnerami rankingu i gali byli również: Getin Bank, Giełda Papierów Wartościowych, KGHM Polska Miedź, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Grupa Energetyczna, PZU, PKN Orlen, Wrocławski Park Technologiczny oraz restauracja Endorfina.

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.