Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.10.2015

„WPROST”: imperium kontratakuje

Inne wersje: TXT pdf

Po kilkuletnim okresie koniunktury Rosja znów okazuje się słabsza. Gospodarka niedomaga, armia jest duża, ale wciąż niedoinwestowana. Perspektywa frontalnego ataku na siły NATO wydaje się niedorzeczna. Konsekwentnymi i zdecydowanymi prowokacjami Putin może jednak – i pewnie spróbuje – zamachnąć się na wybrane państwa NATO. W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” – imperium kontratakuje. 

W Syrii, na Ukrainie i w obozach dla uchodźców w Europie Putin przygotowuje się do rozmontowania NATO. Fundament naszego bezpieczeństwa, czyli artykuł 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, nigdy nie był tak zagrożony jak dziś – pisze na łamach „Wprost” Tomasz Wróblewski. Rosja może próbować przesunąć granice zachodniej bezsilności w głąb Europy i złamać solidarność paktu północnoatlantyckiego. Kreml co prawda co kilka lat ogłasza swoją oficjalną doktrynę i cele polityki zagranicznej, ale to, co realizuje w praktyce, miewa dość luźny związek z teorią. Aktualne przesłania dla świata należy raczej odczytywać z codziennej propagandy i z okazjonalnych wystąpień rosyjskich polityków. Słuchając Kremla i porównując słowa z czynami, stosunkowo łatwo możemy przewidzieć dalsze zdarzenia. W zeszłym tygodniu urocza pogodynka telewizji Rossija 24 zatrzymała się nad planszą pokazującą Bliski Wschód, mówiąc: „Pogoda nad Syrią jest słoneczna, ale zbliżają się deszcze. Natura mówi naszym chłopcom: śpieszcie się”. Analitycy Pentagonu natychmiast odebrali to jako sygnał, że Putin ani myśli ograniczyć swoją kampanię na Bliskim Wschodzie. Przeciwnie, zaczyna budować szeroki front poparcia społecznego dla długiej wojny. Więcej – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.

Ponadto we „Wprost”:

- Jakie państwo po wyborach. Rozmowa z Pawłem Szałamachą.

- Ława przysięgłych dla sędziów. Rozmowa ze Zbigniewem Ziobrą. 

- PO bez uzgodnionej płci. Próba sił na koniec kadencji. 

- Rozpaczliwy plan szefa NIK. 

- Polityka w Polsce bez PSL?

- Mistrzowie absurdalnych opinii. Złotouści politycy.

- Sztuka wyborcza. Artyści biorą się za politykę.

- Rewolucja rozwodowa. Zmiany Franciszka.

- Suplementy, kasa, ściema. Jak leczyć się z głową.

- Wysypisko śmieci: Polska. Nasz kraj tonie w śmieciach.

- Bunt amantów. Metamorfozy męskich symboli seksu.

- Niezbadane wyroki szwedzkiej akademii. Naukowe Nagrody Nobla. 

A w specjalnym dodatku – laureaci i relacja z gali Innowatory Wprost 2015.

Nowy numer "Wprost” trafi do kiosków w poniedziałek, 12 października 2015 r. E-wydanie tygodnika będzie dostępne w nowej aplikacji na e.wprost.pl. "Wprost" można zakupić także  w wersji do słuchania. oraz na  AppleStore i GooglePlay.

Zapowiedzi najciekawszych materiałów z najnowszego wydania tygodnika:

- na Facebooku (https://www.facebook.com/tygodnikwprost)

- oraz na Twitterze (https://twitter.com/TygodnikWPROST).  

Wydawcą tygodnika „Wprost” jest AWR „Wprost”, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.