Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

23.10.2015

Tomasz Lis i Glob360 uchylają się od wykonania prawomocnego orzeczenia sądu. Wydawca „Do Rzeczy” i „Wprost” wnioskuje o egzekucję orzeczenia  

Inne wersje: txtpdf

­

W związku z niewykonaniem przez Tomasz Lisa, właściciela portalu NaTemat.pl i redaktora naczelnego „Newsweek Polska”, oraz spółkę Glob360, wydawcę portalu NaTemat.pl, prawomocnego wyroku Sądu nakazującego opublikowanie przeprosin, Michał M. Lisiecki, PMPG Polskie Media S.A. i Orle Pióro sp. z o.o., złożyli wnioski o wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

We wrześniu Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że Tomasz Lis i wydawca naTemat.pl mają opublikować przeprosiny skierowane do spółki PMPG Polskie Media, wydawcy tygodnika „Do Rzeczy” i Michała M. Lisieckiego za stwierdzenia z wpisu blogowego dziennikarza sprzed 2,5 roku. Przeprosiny miały się ukazać w portalu NaTemat.pl.

Mimo prawomocnego orzeczenia sądu w tej sprawie, właściciel i wydawca portalu NaTemat.pl nie opublikowali przeprosin. Wystosowali natomiast pismo, którego treść jednoznacznie wskazuje, że nie zamierzają dobrowolnie wykonać obowiązków objętych nałożonym przez Sąd Apelacyjny tytułem wykonawczym. Zamierzają również oddalić w czasie możliwość egzekucji sądowej wykonania orzeczenia.

Wydawca „Do Rzeczy” i „Wprost” ocenia, że właściciel i wydawca NaTemat.pl celowo uchyla się od opublikowania przeprosin i gra na zwłokę. Przeprowadzenie czynności egzekucyjnych jest wskazane z uwagi na oczywistą niechęć dłużników do zadośćuczynienia roszczeniom wierzycieli. W tym przypadku jedynym wyjściem pozostaje „przymuszenie" ich do wykonania czynności wynikających z tytułu wykonawczego. Tylko w ten sposób oświadczenia dłużników rzeczywiście zostaną opublikowane, a roszczenie wierzycieli zostanie w całości zaspokojone – podkreśla radca prawny PMPG Polskie Media, Paulina Piaszczyk.

 

 

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów