Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

28.09.2016

Skąd wziąć i jak dobrze wykorzystać środki na innowacje? Round Table Mixer Edycja: Innowacje.

Inne wersje: TXT pdf

Innowacja jest tym, co odróżnia lidera od naśladowcy.

(Steve Jobs)

Polska awansowała na 39. miejsce w najnowszym rankingu Global Innovation Index, współtworzonym przez firmę doradczą A.T. Kearney. Podobne miejsce zajmujemy w globalnym rankingu PKB per capita. To nie przypadek - by Polska stała się bogatsza, musi być bardziej innowacyjna.

Skąd wziąć środki na rozwój innowacyjności, a przede wszystkim – jak je optymalnie wykorzystywać – próbę odpowiedzi na to pytanie podejmą już w najbliższy poniedziałek uczestnicy konferencji Round Table Mixer (RTMx) edycja: Innowacje.

Do piątku można jeszcze potwierdzić chęć udziału w konferencji, zostały ostatnie wolne miejsca.

W programie konferencji znalazły się wystąpienia m.in. Anny Hejki, twórczyni HCM Group, Rafała Pluteckiego, prezesa Google Campus Warsaw, prof. Alojzego Kucy, założyciela Polskiego Związku Targów, Barta Tkaczyka, prezesa firmy Energizers, stypendysty Fulbrighta na UC Berkeley, Pawła Kowalczyka z HardGamma Ventures, Tomasza Czaplińskiego ze SpeedUp Venture Capital Group oraz Sebastiana Starzyńskiego, prezesa ABR SESTA. Konferencję zakończy debata poświęcona pozyskiwaniu funduszy na innowacje.

Round Table Mixer (RTMx) edycja: Innowacje odbędzie się 3 października w Hotelu Mariott w Warszawie. Osoby, które chcą wziąć udział w konferencji, mogą potwierdzić swój udział do piątku pod adresem mailowym: i.kowalczyk@pmpg.pl.

Konferencja poprzedzi galę Innowatory WPROST 2016, podczas której tygodnik „Wprost” nagrodzi najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa w Polsce. To już szósta edycja tej nagrody.

RTMx edycja: Innowacje współorganizują m.in. tygodnik „Wprost” oraz Fundacja Europejskie Centrum Innowacyjnej Myśli Publicznej. Honorowy patronat nad konferencją objęły Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji. Partnerem strategicznym RTMx edycja: Innowacje jest PKO BP, partnerem jest również Skanska.  

Round Table Mixer to spotkania pokolenia, które w dorosłe życie wchodziło po Okrągłym Stole, a które dzisiaj bierze na siebie odpowiedzialność za to, by zmieniać polską debatę publiczną, by mówić pragmatycznym językiem współpracy  i tworzyć nową jakość w polskim życiu politycznym i gospodarczym. Pokolenie, które stara się znaleźć złoty środek, aby rozwijać Polskę jako nowoczesną demokrację. Inicjatorami i organizatorami spotkań RTMix są: Michał M. Lisiecki, przedsiębiorca, wydawca dwóch tygodników opinii, oraz Matthew Tyrmand – amerykański ekonomista, finansista, autor książki „Jestem Tyrmand, syn Leopolda”.

Więcej na:

FB - https://www.facebook.com/RTMixer

Grupa FB - https://www.facebook.com/groups/349525978717736/?fref=ts

Twitter - https://twitter.com/RTMxr

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCyzMqMz7kMYWH3xX_XINDBA

 

 

Wydawcą tygodnika „Wprost” jest AWR „Wprost”, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.