Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.10.2016

Burmistrz Jawora i wicemistrz olimpijski z Orłami WPROST

Inne wersje: TXT pdf

Burmistrz Jawora Emilian Bera oraz wicemistrz olimpijskim w rzucie dyskiem Piotr Małachowski otrzymali w poniedziałek Orły Tygodnika „Wprost”.

Burmistrz Jawora został nagrodzony jako najlepszy samorządowiec regionu dolnośląskiego. Małachowskiego redakcja „Wprost” uznała  za najlepszego ambasadora regionu. To wyróżnienie nie tylko za sukcesy sportowe, ale również za wielkie serce, które okazał, przekazując swój srebrny medal olimpijski na licytację, z której środki trafiły na leczenie chorego na raka chłopca.

Nagrodę dla najlepszej firmy odebrał KGHM Polska Miedź, nagroda dla przedsiębiorcy regionu trafiła w ręce Bogdana Dzika, współtwórcy i członka zarządu Grupy Impel.

Gala Orły Tygodnika „Wprost” odbyła się 24 października we wrocławskim  hotelu Haston. Poprowadził ją Grzegorz Sadowski, szef działu Biznes i Gospodarka tygodnika „Wprost”.     

Orły Tygodnika „Wprost” to nagroda dla firm, które osiągnęły najwyższy średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat (2012-2014), a także największy średni procentowy wzrost zysku netto. Zestawienie nagrodzonych przedsiębiorstw zostało opracowane wspólnie przez redakcję tygodnika „Wprost” oraz firmę Bisnode.

Patronat honorowy nad projektem Orły Tygodnika „Wprost” sprawuje Ministerstwo Rozwoju. Partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski. Partnerem projektu jest także Bisnode.

Do tej pory „Wprost” wyróżnił najlepsze firmy w Kujawsko-Pomorskiem (18 października), na Śląsku (Piekary Śląskie, 20 września),  w Lubelskiem i na Podlasiu (Lublin, 13 września) w Wielkopolsce (Poznań, 28 czerwca), w Małopolsce i na Podkarpaciu (Kraków, 27 czerwca)  na Mazowszu (Warszawa, 8 czerwca), na Pomorzu (Sopot, 18 kwietnia) oraz w woj. zachodniopomorskim (Szczecin, 21 marca).

Kolejna gala odbędzie się wpiątek w Łodzi.

Orły Tygodnika „Wprost” nawiązują do wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w swojej codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można wysoko nieść biało-czerwoną flagę, być patriotą i działać na rzecz Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego – wizerunek Orła Białego – z londyńskiej siedziby emigracyjnego rządu polskiego (więcej: http://goo.gl/KvKQmA).

Wydawcą tygodnika „Wprost” jest AWR „Wprost”, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.