Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

02.04.2017

Niemcy jeszcze po wojnie popierali eksterminację Polaków i Żydów. Rusza SuperHistoria.pl – nowy portal historyczny w portfolio PMPG Polskie Media  

Inne wersje: TXT pdf

Zniewolenie Niemców przez nazistów, którzy zmusili ich do posłuszeństwa, udziału w wojnie i ludobójstwie to mit. Rok po zakończeniu wojny, co trzeci Niemiec nadal uważał, że eksterminacja Polaków i Żydów była konieczna – tak wynika z amerykańskich badań opinii publicznej w Niemczech po zakończeniu wojny.

Materiałem o niemieckim poparciu dla eksterminacji Polaków inauguruje działalność serwis SuperHistoria.pl – nowy portal historyczny w portfolio  PMPG Polskie Media.

SuperHistoria.pl to pierwszy taki w Polsce innowacyjny serwis internetowy łączący wiedzę specjalistów i organizacji promujących historię z podejściem społecznościowym. Już na starcie serwis korzysta z bogatych zasobów największego polskiego magazynu historycznego „Historia Do Rzeczy” (wybór tekstów z ponad 50 wydań). W serwisie znajdą się także bieżące komentarze do odkryć i wydarzeń historycznych oraz felietony autorstwa znanych publicystów historycznych, historyków i blogerów współtworzących społeczność portalu (m.in. Rafała Ziemkiewicza, Piotra Zychowicza, Sławomira Cenckiewicza, Sławomira Kopera). Portal będzie otwarty także na współpracę z czytelnikami oraz instytucjami zajmującymi się historią, będzie współpracował m.in. ze Stowarzyszeniem "Wizna 1939" oraz czasopismem naukowym "Glaukopis". 

Redaktorem prowadzącym serwisu SuperHistoria.pl jest Marcin Bartnicki, dziennikarz, publicysta i socjolog. Wcześniej był m.in. szefem serwisu Historia.wp.pl, redaktorem serwisu Opinie.wp.pl i redaktorem prowadzącym tygodnika "7 dni Toruń". Pisał dla "Wiadomości" Wirtualnej Polski oraz dzienników lokalnych - "Nowości" i "Expressu Bydgoskiego". Jest autorem publikacji naukowych z zakresu socjologii i badania mediów.

Serwis będzie się koncentrował przede wszystkim na historii XX w., ze szczególnym uwzględnieniem drugiej wojny światowej. Jak podkreśla Marcin Bartnicki, w polu zainteresowania redakcji znalazł się cały wiek XX, aż do roku 2000. Nie zabraknie w nim także historii dawniejszej. „Dobrze napisany felieton o starożytności też znajdzie swoje miejsce w naszym serwisie” – mówi Bartnicki.

Serwis SuperHistoria.pl od samego początku jest obecny w serwisach społecznościowych – na Facebooku (https://www.facebook.com/shistoria) i Twitterze (https://twitter.com/shistoria).    

Wydawcą serwisu SuperHistoria.pl jest Orle Pióro, wydawca miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, najchętniej czytanego tytułu historycznego w Polsce.

Partnerami serwisu są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Fundacja PGNiG.    

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.