Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

09.06.2017

Uniwersytet Mikołaja Kopernika ze specjalną statuetką Orła „Wprost”

Inne wersje: TXT pdf

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał specjalne wyróżnienie podczas gali Orły Tygodnika „Wprost” województwa kujawsko-pomorskiego. Statuetką orła nagrodzono jego program IMPULS 50+. Strategie aktywizacji zawodowej osób starszych dla Publicznych Służb Zatrudnienia.

Nagrodę dla najlepszej firmy w regionie odebrała Plastica Sp. z o.o.  

Gala Orły Tygodnika „Wprost” odbyła się w  czwartek toruńskim Hotelu Bulwar. Uświetniła ją debata „Szanse rozwoju regionu” z udziałem m.in. prezydenta Torunia, Marka Zaleskiego, laureata Orłów Tygodnika „Wprost” 2016.

Podczas gali wręczono również dyplomy dla najlepszych szpitali regionu, które znalazły się w czołówce rankingu najlepszych szpitali tygodnika „Wprost”. Wyróżnienia odebrały przodujące przede wszystkim w kategorii Urologia Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy oraz Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Centrum Onkologii w Bydgoszczy im. prof. Franciszka Łukaszczyka zajęło pierwsze miejsce w kategorii chirurgia nowotworów układu pokarmowego.

Orły Tygodnika „Wprost” to nagroda dla firm, które osiągnęły najwyższy średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat, a także największy średni procentowy wzrost zysku netto. Zestawienie nagrodzonych przedsiębiorstw zostało opracowane wspólnie przez redakcję tygodnika „Wprost” oraz firmę Bisnode.

Orły Tygodnika „Wprost” odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Partnerem strategicznym projektu Orły Tygodnika „Wprost” jest PKO Bank Polski. Projektowi partnerują także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Projektów Europejskich, firma Bisnode, Mitsubishi Motors oraz Krajowa Izba Gospodarcza i Enterprise Europe Network. Współorganizatorem kujawsko-pomorskiej gali Orły Tygodnika „Wprost” było miasto Toruń. 

W pierwszej edycji projektu Orły tygodnik  „Wprost” wyróżnił najlepsze firmy w Łódzkiem, na Dolnym Śląsku, w Kujawsko-Pomorskiem, na Śląsku,  w Lubelskiem i na Podlasiu, w Wielkopolsce, w Małopolsce i na Podkarpaciu, na Mazowszu, na Pomorzu oraz w woj. zachodniopomorskim. W tym roku wyróżnienia odebrali już najlepsi przedsiębiorcy na Podlasiu i na Pomorzu.  

Orły Tygodnika „Wprost” nawiązują do wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w swojej codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można wysoko nieść biało-czerwoną flagę, być patriotą i działać na rzecz Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego – wizerunek Orła Białego – z londyńskiej siedziby emigracyjnego rządu polskiego (więcej: http://goo.gl/KvKQmA).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.