Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

13.07.2017

Czy pozbędziemy się gotówki? „Poranek z finansami” – w poniedziałek we „Wprost” i na Wprost.pl

Inne wersje: TXT pdf

Blisko 90% transakcji w Skandynawii dokonywanych jest za pomocą karty płatniczej lub aplikacji bankowej w smartfonie. Ten trend jest również coraz bardziej widoczny w Polsce. Czy to znaczy, że wkrótce pozbędziemy się gotówki? To tylko jeden z tematów omawianych przez ekspertów podczas „Poranka z finansami”. Najważniejsze tematy i tezy poruszane podczas wydarzenia – w najbliższy poniedziałek na łamach tygodnika „Wprost” oraz w serwisie Wprost.pl.

Poranek z finansami” to trzy debaty eksperckie poświęcone przyszłości bezgotówkowych instrumentów płatniczych, pośrednictwu finansowemu oraz produktom i usługom wspierającym prowadzenie biznesu. Obszerne relacje z debaty pojawią się w tygodniku, a ich zapis wideo - w specjalnej sekcji serwisu Wprost.pl.      

Eksperci zaproszeni do udziału w „Poranku z finansami” dyskutowali m.in. o tym, czy i w jakiej perspektywie gotówka zniknie z obrotu finansowego, jaka jest przyszłość wirtualnego pieniądza, czy płatności bezgotówkowe są bezpieczne, jakie są zalety i jakie – zagrożenia wynikające z płatności bezgotówkowych. Zwracali uwagę, że nadal w krajach Europy Wschodniej „gotówka jest traktowana jako bezpieczny element wyjścia z systemu”.

Tematem była również przyszłość i perspektywy pośrednictwa finansowego – jakie wyzwania dziś stoją przed tą branżą, na ile jest ona niezbędnym uczestnikiem rynku finansowego.

Podczas „Poranka…” poruszano także kwestie dedykowanych produktów i usług dla przedsiębiorców, dzięki którym nie tylko zaoszczędzą czas i pieniądze, ale też staną się bardziej konkurencyjni. Jakich rozwiązań poszukują i jak usługodawcy powinni odpowiadać? Cała dyskusja – w poniedziałek we „Wprost”  i na Wprost.pl.

Poranek z finansami” to unikatowy format debat poświęconych zagadnieniom rynku finansowego i związanej z nim obsługi klienta. Kameralne rozmowy w gronie ekspertów moderują dziennikarze działu Biznes tygodnika „Wprost”, a całość jest rejestrowana. 

„Poranek z finansami” poprzedzał tegoroczną galę wręczenia nagród dla najlepszych produktów i usług finansowych Portfel Wprost i stanowił merytoryczne wprowadzenie do tematu finansów. Partnerami „Poranka z finansami” były Poczta Polska, BZ WBK Leasing, Open Finance oraz ITCARD. Projekt medialnie wspierają PMPG Polskie Media, inwestorzy.tv, Wprost Biznes i Business Gate.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.