Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

23.01.2018

Michel Haznavicius w Warszawie promuje swój nowy film o Godardzie

Inne wersje: TXT pdf

Za swój poprzedni film otrzymał grad nagród, w tym te najważniejsze – Oscara, Złotą Palmę, Cezara, nagrodę BAFTA. Teraz przyjeżdża do Warszawy promować swoje najnowsze dzieło, nominowany m.in. do Złotej Palmy film „Ja, Godard” (org. „Redoutable”). W czwartek, 25 stycznia, Michel Haznavicius będzie gościem „Nocy Idei”, organizowanej przez Ambasadę Francji i Instytut Francuski w Polsce, podczas której odbędzie się polska premiera jego filmu.

Wcześniej, przed południem, reżyser spotka się z polskimi dziennikarzami w Hotelu Sofitel Victoria.

51-letni dziś Hazanavicius to francuski reżyser, producent, scenarzysta i montażysta filmowy, urodzony w żydowskiej rodzinie litewskiego pochodzenia. Światową popularność zdobył obsypanym Oscarami „Artystą” z 2011 roku. Wcześniej pracował dla telewizji Canal+, realizował reklamy dla firmy Reebok oraz stworzył dwie komedie szpiegowskie.

Polskim dystrybutorem jego najnowszego filmu jest Film Point Group sp. z o.o., spółka z grupy PMPG Polskie Media, która sprowadziła do Polski m.in. takie filmów jak „Wielkie piękno”, „Borgman” i „Zimowy sen”.

Tym razem Film Point Group wprowadza do polskich kin film pt. „Ja, Godard”. To szczególna produkcja. Przybliża widzom postać jednego z najwybitniejszych reżyserów francuskich, Jean-Luca Godarda, twórcy słynnej Nowej Fali. Ale to nie jest tylko film biograficzny. To także pasjonujący zapis dni, które wstrząsnęły Europą, wiosny 1968 roku. „Ja,  Godard”  to również opowieść o konflikcie miłości i twórczości, o tym, jak kryzys wartości wstrząsa losem artysty, zmieniając go na zawsze.

„Reżyser podejmuje wyzwanie pokazania upadku ikony Nowej Fali – z imponującym rezultatem”, „najbardziej ambitne dzieło reżysera do tej pory”, „połączenie przezabawnego, kpiarskiego humoru z komedią romantyczną”, „Michel Haznavicius zrobił film niezwykle pomysłowy, równie ostry, jak i zwariowany” – to tylko fragmenty niektórych recenzji towarzyszących nowemu filmowi Haznaviciusa. O pracy nad filmem i o tym, dlaczego sięgnął po biografię tak odległą od własnego manifestu artystycznego reżyser opowie już w najbliższy czwartek.

A film "Ja, Godard" ("Redoutable") trafi na ekrany polskich kin od 2 lutego br. Premiera - 25 stycznia wieczorem, w ramach „Nocy Idei”.

Szczegółowych informacji o filmie oraz możliwości udziału w obu wydarzeniach udziela:

Aleksandra Chmielewska, e-mail: a.chmielewska@pmpg.pl, tel.:  883250385

Zwiastun filmu można obejrzeć na YT: https://youtu.be/HBL_CVjb-UI

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.