Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.03.2018

Mateusz Morawiecki otrzymał tytuł Człowieka Roku 2017 tygodnika „Wprost“

W najnowszym „Wprost“(10) Mateusz Morawiecki otrzymał tytuł Człowieka Roku 2017 tygodnika „Wprost“ za zespołową grę na rzecz polskiej gospodarki, za utrzymanie wzrostu gospodarczego i skuteczne uszczelnienie systemu podatkowego. 

Zespół gospodarczy tworzą Jadwiga Emilewicz, Teresa Czerwińska, Jerzy Kwieciński i Paweł Borys.

Musimy znaleźć własną ścieżkę rozwoju gospodarczego. Kopiowanie innych państw nie wchodzi w grę – mówił Mateusz Morawiecki. Relacja z uroczystej Gali Człowiek Roku „Wprost“

Laureatem nagrody specjalnej „Wprost“ został Łukasz Ossowski. Sołtys wsi Rytel, który latem ubiegłego roku stał się symbolem walki ze skutkami nawałnic. „W Polakach drzemie pragnienie niesienia pomocy i jedności“ – powiedział laureat.

Nowe propozycje dla frankowiczów. Odmrażanie ustawy frankowej.

Rusza prezydencki projekt pomocy frankowiczom, sejmowa podkomisja zajmująca się tą sprawą ma nowego szefa – Tadeusza Cymańskiego. Sektor bankowy jest bardzo sceptyczny.

Fundusz restrukturyzacyjny ma zapewnić finansowanie na przewalutowanie kredytów frankowych, ale także zaciągniętych w innych walutach obcych. Na ten fundusz miałyby się składać same banki.

Tomasz P. Terlikowski „Jestem duchowo Żydem“ i z mlekiem matki, a dokładnie z językiem i kulturą, wyssałem wspólnotę żydowsko-polską. A jako chrześcijanin jestem duchowo Żydem. To wszystko jest w naszym kulturowym DNA i nie widać powodów, by z tego rezygnować, by się tego wyrzekać.

Społeczeństwo

Dieta, fitness i Pismo Święte.

W ramach rekolekcji wielkopostnych zamiast nudnych kazań wierni wybierają duchowe spa, oczyszczający post i rozwój osobisty z zakonnikiem w roli coacha.

Jest tak dużo chętnych, że trzeba się zapisywać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Medytacje, modlitwa, rozmowa z przewodnikiem duchownym, a przy okazji można cieszyć się widokiem Tatr albo morza w ośrodkach rekolekcyjnych jezuitów.

Biznes

By małym żyło się lepiej.

Weszła w życie tzw. Konstytuacja biznesu. Sztandarowe dzieło premiera Morawieckiego, które ma odmienić życie małych i średnich przedsiębiorców. Co z tego wyszło?

Zdrowie

Skalpel życia i śmierci.

Jeżeli chirurg źle zoperuje chorego z nawotworem, nie pomogą mu nawet najlepsze programy lekowe – mówi prof. Adam Dziki, chirurg specjalizujący się w operacjach jelita grubego.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” 5 marca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.