Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

21.05.2018

Nagrodzone Złotą Palmą filmy trafią do Polski. PMPG Polskie Media dystrybutorem.

Zdobywca Złotej Palmy, nagrody głównej na tegorocznym festiwalu w Cannes film „SHOPLIFTERS” w reżyserii Hirokazu Kore-edy oraz nagrodzony „specjalną” Złotą Palmą film Jean-Luc Godarda „LE LIVRE D'IMAGES” trafią do kin w Polsce. 

Prawa do dystrybucji nabyła PMPG Polskie Media.

Grupa selekcyjna PMPG wykazała się nie lada „nosem” w trakcie festiwalowych pokazów i targów dla dystrybutorów.  Obejrzeli ponad 100 filmów. Wybrali kilka ciekawych pozycji, ale przede wszystkim „ustrzelili” dwa nagrodzone filmy.

"SHOPLIFTERS to niezwykły film budzący u widza wiele skrajnych emocji i wzruszeń, na długo zapadający w pamięć po wyjściu z kina. Jako pierwsza zobaczyła go nasza selekcjonerka Ewa Golenia i poruszona z entuzjazmem nakazała nam wszystkim pilnie go zobaczyć... Zachwycił mnie także i dyskutując już w nocy po projekcjach, nabraliśmy przekonania, że będzie to główny faworyt do ZŁOTEJ PALMY. Na Canneńskiej Gali przekonaliśmy się, że kolejny raz mieliśmy rację. Kupiliśmy ZŁOTĄ PALMĘ! " - nie kryje radości szef grupy selekcyjnej Andrzej Serdiukow i dodaje: “Cieszymy się również z zakupu filmu Godarda, o którym krytycy na festiwalu powiedzieli "To ostatni wielki artysta Światowego Kina" “

„SHOPLIFTERS to piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. "Złodziejaszki" skradły moje serce .” - Grażyna Torbicka

"Byliśmy całkowicie oczarowani "Shoplifters". Sposobem w jaki połączono kreacje aktorskie z reżyserską wizją" - Cate Blanchett – przewodnicząca jury

Hirokazu Kore-eda, japoński reżyser. Rozpoczął karierę jako dokumentalista telewizyjny. Jako reżyser filmowy zadebiutował w 1995 roku filmem "Maborosi". Zdobył ponad 40 nagród za reżyserię i scenariusze na najważniejszych festiwalach w Azji i w rodzimej Japonii. Jego film "Like Father, Like Son" z 2013 r. zdobył w Cannes nagrodę jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga - a film doczekał się remake’u zrealizowanego przez wytwórnię Dreamworks.  Organizatorzy retrospektywy jego prac na festiwalu w Wiedniu w 2005 r. określili Kore-edę jako "balansującego na linie" – reżysera, który niemal niezauważalnie przełącza się między fikcją a realnością, między narracją a kompozycją, między tym co prywatne i tym co publiczne.

Jury festiwalu pod przewodnictwem Cate Blanchett przyznało również - po raz kolejny w historii - „specjalną” Złotą Palmę. Nagrodzono nią film „LE LIVRE D'IMAGES” Jean-Luc Godarda legendy francuskiego i światowego kina. “To artysta, która od zawsze przesuwał granice, który bezustannie starał się definiować i redefiniować kino."- powiedziała uzasadniając werdykt Blanchett.

Szczegóły dotyczące wprowadzenia filmów do kin w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie.

W poprzednich latach spółki Grupy PMPG (Film Point Group) prowadziły dystrybucję takich  filmów jak nagrodzonego Oskarem “WIELKIE PIĘKNO”  Paolo Sorrentino, zdobywcę Złotej Palmy “ZIMOWY SEN” Nuri Bilge Ceylana czy “BORGMAN” Alexa van Warmerdama, a w styczniu tego roku na ekrany za naszym pośrednictwem trafił film „JA GODARD”Michela Hazanaviciusa.

 

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.