Wprost i Do Rzeczy dynamicznie zwiększają zasięgi w sieci.
Serwisy internetowe Grupy PMPG Polskie Media wprost.pl i dorzeczy.pl kontynuują spektakularne wzrosty. W pierwszym kwartale 2018 roku średniomiesięczna liczba użytkowników serwisów grupy osiągnęła poziom 4,5 milionai była o 61% większa niż w pierwszym kwartale 2017 roku. Jeszcze lepiej prezentują się wyniki związane z wygenerowanymi przez użytkowników w serwisach odsłonami. Średnia miesięczna liczba odsłon osiągnęła poziom prawie 32,8 milionów i była o 200% wyższa niż w roku ubiegłym. Liczba odsłon w samym serwisie wprost.pl wzrosła o 282% przekraczając znacznie 25 milionów odsłon.
„Transformacja cyfrowa wydawnictwa trwa. Cieszą nas te wzrosty. Wśród wydawców tygodników opinii jesteśmy już na drugiej pozycji i mocno depczemy po piętach liderowi. Wzrost zasięgów w sieci i stabilizacja sprzedaży obydwu tytułów miesiąc do miesiąca jaką odnotowaliśmy w pierwszym kwartale daje powody do optymizmu. Rozwój serwisów pozwala na efektywne wdrażanie innych elementów naszej strategii związanych z dywersyfikacją strumieni przychodów. Pod koniec ubiegłego roku zaczęliśmy szerzej oferować usługi związane z reklamą natywną. VENA Content Studio zrealizowało do tej pory kilka interesujących projektów dla reklamodawców. Wydaje się, że ten model oparty o wykorzystanie naszych kompetencji w tworzeniu kontentu premium i zasięgi w grupach docelowych naszych marek będzie miał pozytywny wpływ na wyniki finansowe grupy w średnim i długim okresie.”- mówi Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media.
Dane ZKDP potwierdzają, że sprzedaż tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy” w marcu była na podobnym poziomie jak w lutym. Podobnie rozpowszechnienie płatne razem obu tygodników.
Media grupy PMPG są również bardzo aktywne w mediach społecznościowych. Na Facebooku fanpage Tygodnika Lisickiego zgromadził ponad 107 000 fanów, a dodatkowo ponad 20 300 osób śledzi fanpage DoRzeczy. Profil Historii Do Rzeczyobserwuje ponad 16 000 osób. Na Twitterze konto DoRzeczy.pl ma ponad 51 tys. obserwatorów, a konto Tygodnika Do Rzeczy – 27 tysięcy. Tygodnik „Wprost” ma prawie 190 tys. fanów na FB i ponad 435 tys. obserwujących na Twitterze. Jest też tym medium, które – jako tygodnik opinii i dyskusji – ściąga na swój fanpage zarówno fanów „Newsweeka”, jaki i czytelników „Sieci Prawdy”. Magazyn Film na FB ma ponad 15 000 fanów, na Twitterze obserwuje go prawie 3000 użytkowników.
W sumie media grupy PMPG Polskie Media notują dziś następujące zasięgi:
- 200 tys. czytelników drukowanych i cyfrowych wydań „Wprost” i „Do Rzeczy”
- 4,5 mln użytkowników serwisów internetowych Wprost.pl, DoRzeczy.pl, SuperHistoria.pl, Film.com.pl
- 32,8 mln odsłon serwisów internetowych.
- 350 tys. fanów na Facebooku
- 520 tys. obserwujących na Twitterze
- 3 500 bezpośrednich uczestników wydarzeń organizowanych pod marką „Wprost” lub „Do Rzeczy”
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
