Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.07.2018

„Do Rzeczy”(28) Piotr Semka zagląda za kulisy władzy: Kto rządzi PiS-em?

Inne wersje: txt

Czy Jarosław Kaczyński wycofuje się powoli z polityki? Czy Mateusz Morawiecki to fachowiec na zlecenie,
czy następca tronu? Kłopoty zdrowotne Kaczyńskiego wzmocniły falę plotek o wejściu premiera w buty lidera PiS
rozważa Piotr Semka w artykule „Co się dzieje w głowie Kaczyńskiego”. 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Nie ma i nie  będzie dwuwładzy – mówimecenas Piotr Andrzejewski, członek Trybunału Stanu, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Debata, która miała być poświęcona przyszłości UE, była w rzeczywistości furiackim krzykiem europejskiej elity: nie pasujecie do nas! Czym Polska tak rozwściecza Europę? zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Wielkie brukselskie tłuczenie talerzy”.

 Porozumienie między Polską a Izraelem w związku z kryzysem dyplomatycznym po nowelizacji ustawy o IPN prowadzone było w ścisłej tajemnicy. Kto był zaangażowany w rozmowy i czy to naprawdę koniec polsko-izraelskiego impasu? – ujawnia Marcin Makowski w tekście „Operacja izraelska”.

 Film o sile Różańca, życiu św. Maksymiliana Kolbego czy Ignacego Loyoli – po latach suszy w kinach przybywa chrześcijańskich produkcji. Nie brakuje festiwali i cykli filmowych, pojawił się nawet serwis VOD z takimi obrazami – zauważa Agnieszka Niewińska w artykule „Chrześcijański Hollywood”.

Mit odniesionego pod polskim sztandarem zwycięstwa nad niemieckim najeźdźcą nie jest już dziś tak bardzo potrzebny ani Litwinom, ani Białorusinom, ani Rosjanom – przekonuje Maciej Pieczyński w tekście „Czyj ten Grunwald?”.

Cudem udało im się uciec spod banderowskich noży. A dziś opowiadają o gehennie swoich rodzin – pisze Anna Herbich w artykule „Ocalałe z piekła Wołynia”.

Gazprom to taranmówi Jens Høvsgaard, duński dziennikarz, autor książki o Nord Stream, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Całkowita utrata słuchu, migrenowe bóle głowy, zaburzenia pamięci, problemy z mową, a nawet urazowe uszkodzenia mózgu. To skutki ataków przeprowadzanych za pomocą niewidzialnego oręża, na które skarżą się amerykańscy szpiedzy i dyplomaci – pisze Jacek Przybylski w artykule „Mroczna strona dźwięku”.

Do afrykańskiego pomoru świń musimy się przyzwyczaić. A rolnicy zamiast zrzucać winę za wszystko na dziki, powinni bardziej przyłożyć się do bioasekuracji – zauważa Stefan Sękowski w tekście „Świńska wojna trzydziestoletnia?”. 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również ujawniamy szczegóły tajnych negocjacji Polska-Izrael i rozmawiamy o tym, kto stoi za atakami na ojca Rydzyka.

 Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 9 lipca 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów