Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.07.2018

"Do Rzeczy"(29) Zamach na świętość

Inne wersje: txt

Zamach na świętość. Po ataku na Jasną Górę – gdzie jeszcze uderzy ruch LGBT?

Powinniśmy chronić miejsca szczególnie istotne z religijnego czy narodowego punktu widzenia przed przeróżnymi Paradami Miłości podkreśla Krzysztof Masłoń w artykule „Jasna Góra broni się jeszcze”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Pomimo sporów odzyskujemy podmiotowość – przekonuje Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Kontrowersyjne wyroki w politycznych sprawach, zakopywane pod dywan afery, pobłażliwość wobec własnego środowiska, wreszcie niezbyt jasna przeszłość niektórych członków składu. Sąd Najwyższy miał być ostatnim transparentnym bastionem sprawiedliwości, jednak z jego aktywnością wiążą się liczne wątpliwości – zauważa Wojciech Wybranowski w tekście „Nadzwyczajnie grzeszna kasta”.

„W malarstwie powstaje niejako tajemniczy pomost między duszą widza i duszami osób wyobrażonych na płótnie” – te słowa Delacroix mogłyby być najlepszym mottem wielkiej wystawy w Luwrze w 155 rocznicę jego śmierci – pisze Piotr Semka w artykule „Rewolucjonista, który nie lubił rewolucji”.

 „Tą ilością ludzi to my nic nie nawalczymy” – tymi słowami na manifestacji pod siedzibą Sądu Najwyższego Lech Wałęsa rozwiał sny totalnej opozycji – podkreśla Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Tonący śmiesznie się chwyta”.

Jednym ze sławniejszych bon motów Lecha Wałęsy był ten o zbudowaniu drugiej Japonii. Mniej osób pamięta,
że w walce Solidarności z komunistycznym reżimem odegrał swą rolę syn Kraju Kwitnącej Wiśni – Yoshiho Umeda, któremu Jan Paweł II powiedział kiedyś, że mówi po polsku lepiej od niego –
pisze Łukasz Czarnecki w artykule „Samuraj z Solidarności”.

Zdążyli w ostatniej chwili. Po dwóch tygodniach morderczej akcji ratownicy ocalili wszystkich, którzy przez 17 dni byli uwięzieni w zalanej wodą jaskini w Tajlandii. Taki rezultat to prawdziwy cud  zauważa Jacek Przybylski w tekście „Ocaleni”.

Historia gospodarcza PRL nie była czarno-biała, raczej brudnoszara. Warto pamiętać o wadach wrodzonych realnego socjalizmu, by nie powtórzyć błędów, które doprowadziły do katastrofy pisze Stefan Sękowski w artykule „PRL, czyli katastrofa”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również  Marek Jan Chodakiewicz wzywa, by dokończyć ekshumację w Jedwabnem, a Marcin Makowski zastanawia się, jak to możliwe, że budowa zamku w sercu chronionej przyrodniczo puszczy
nie przeszkadza ekologom.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 16 lipca 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów