Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

22.07.2018

"Do Rzeczy" (30) TVN. Jedyna skuteczna stacja

Inne wersje: txt

TVN24 subtelnie przedstawia manichejską wizję świata podzielonego na dwa obozy: niedemokratyczną władzę i demokratyczną opozycję, wspierającą szlachetnych sędziów. A co ponadto (czyli symetryści), to od złego pochodzi…  zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Telewizja na froncie”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Premier Mateusz Morawiecki sprzed kilku miesięcy i ten dzisiejszy to dwie różne osoby. Sztywny bankier przeobraził się w pełnokrwistego polityka. I przy okazji twardego PiS-owca – pisze Kamila Baranowska w tekście „Już polityk, nie  bankier”.

To koniec suspensy ks. Lemańskiego, który atakuje polityków PiS oraz wchodzi w ostre konflikty ze swoimi przełożonymi. Kara zostaje zdjęta, mimo że kapłan staje się coraz bardziej ordynarny podkreśla Piotr Semka w artykule „Bez suspensy i bez pokory”.

Co najmniej 23 z 54 tegorocznych pożarów składowisk odpadów wywołane zostały celowym podpaleniem – ustaliła policja. Rząd PO-PSL ułatwił pracę „śmieciowym mafiom” – zauważa Wojciech Wybranowski w tekście „Gangsterzy na śmietniku”.

Ludzie leją łzy z różnych powodów – mówi Janusz Majewski, reżyser, pisarz i scenarzysta, w rozmowie z Krzysztofem Masłoniem i Tomaszem Zbigniewem Zapertem.

Jaka jest aktualna polityka Waszyngtonu wobec Moskwy? Dyplomaci powinni oceniać twardą politykę międzynarodową prezydenta USA, a nie opierać się na opinii mediów przekonuje Jan Parys w artykule „Trump, Rosja i Europa”.

Gotfryd Lotaryński przeszedł do legendy jako wzór rycerza krzyżowca. Stał się też obiektem manipulacji, która utrwaliła jego obraz jako antysemity gotowego do popełniania zbrodni  pisze Bartłomiej Dźwigała w tekście „Książę Gotfryd antysemitą?”

Spór o autokefalię dla Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, wbrew temu, co może się wydawać, ma ogromne znaczenie geopolityczne. I może zdecydować o przyszłości naszego wschodniego sąsiada  zauważa Tomasz P. Terlikowski w artykule „Geopolityczne starcie prawosławnych”.

Powołam radę przedsiębiorców – zapowiada Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, w rozmowie z Łukaszem Warzechą.

W czasach II RP Druskienniki były modną miejscowością kuracyjną. Przyjeżdżano tu dla klimatu, solanek, wód… i romansów – pisze Joanna Bojańczyk w tekście „Nad Niemnem”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również  dodatek specjalny „Polskimi kolejami do 100-lecia niepodległości Polski”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 23 lipca 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów