Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.08.2018

„Do Rzeczy” nr 32: "Nie karać rodziców za klapsa". Mocny tekst Warzechy

Inne wersje: txt

"Nie karać rodziców za klapsa". Mocny tekst Warzechy

Odebranie rodzicom władzy nad dziećmi pod pozorem ochrony maluchów przed rzekomą przemocą. Tym jest w istocie zmiana Kodeksu rodzinnego zaproponowana przez rzecznika praw dziecka – Marka Michalaka pisze Łukasz Warzecha w artykule „Klaps z ideologią”.

Rodzic nie jest zagrożeniem – mówi dr Błażej Kmieciak, socjolog prawa, pedagog specjalny i bioetyk w rozmowie z Łukaszem Zboralskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Chociaż oficjalnym kandydatem PO na prezydenta Gdańska jest Jarosław Wałęsa, to o reelekcję walczyć będzie też szef ratusza Paweł Adamowicz. Dlaczego Schetyna na to pozwala? – tłumaczy Piotr Semka w artykule „Kandydat w imię ojca”.

Nocne Wilki to forpoczta rosyjskiego imperializmu. Marzy im się odbudowa Związku Sowieckiego. Wzięli udział w agresji na Ukrainę, a od niedawna stacjonują blisko granic Polski –ostrzega Maciej Pieczyński w artykule „Wilki na Słowacji”.

Gdyby nie awantura na granicy polsko-rumuńskiej, Jarosław Marek Rymkiewicz mógłby nie być polskim pisarzem – pisze Joanna Lichocka w tekście „Rajza wrześniowa”.

Czy 50 lat po opublikowaniu „Humanae vitae” Franciszek zdecyduje się na jakąś formę „duszpasterskiej rewolucji” także w kwestii dotyczącej antykoncepcji? – zastanawia się Tomasz P. Terlikowski w artykule „Antykoncepcyjny przełom?”

Premier Theresa May ma problem. We własnym kraju jest podejrzewana o próbę zatrzymania brexitu, a dla UE jej plan jest zbyt radykalny zauważa Olivier Bault w tekście „Brexitowa bomba”.

Sergio Marchionne uratował przed upadkiem zarówno Fiata, jak i Chryslera. Realizacja jego „testamentu” przez nowego szefa FCA Mike’a Manleya może oznaczać dobre wiadomości dla polskich pracowników koncernu –pisze Stefan Sękowski w artykule „Amerykańsko-włoska robota”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gursztyn rozprawia się z książką „Bandyci z AK”, Wojciech Wybranowski zastanawia się, kim są ekoterroryści z Bielska-Białej, a Marcin Bartnicki rozmawia z prof. Władysławem Duczko, archeologiem i znawcą wczesnego średniowiecza o geniuszu Mieszka i Bolesława.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 sierpnia 2018.

 

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów