Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

19.08.2018

"Do Rzeczy" (34) Facebook nie lubi prawicy

Inne wersje: txt

Temat wydania:

Standardy Facebooka są zdecydowanie lewicowe. Antyprawicowa krucjata to zresztą modny trend w korporacjach pisze Maciej Pieczyński w tekście „Cenzurą w prawicę”. A Rafał A. Ziemkiewicz ostrzega w tekście „Prywatny totalitaryzm”: Korporacje informatyczne, kontrolujące informacje w Internecie, są kluczowym elementem budowy lewicowego totalitaryzmu. Przed cenzurą może uchronić nas tylko działanie państwa.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Jestem przekonany, że wielu biskupów nie ma jasnego oglądu teologicznego sytuacji. Nie rozróżniają oni jasno katolickiego i protestanckiego pojęcia wiary  mówi kard. L. Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary w rozmowie z Pawłem Lisickim.

Lewicowe obsesje kształtują świat, w którym władza nie liczy się z tym, czego naprawdę chcą ludzie –  Łukasz Warzecha rozkłada na czynniki pierwsze lewicowe przekonania w tekście „Lewackie schizy”.

To, jak histerycznie sympatycy opozycji reagują na jakąkolwiek krytykę Donalda Tuska, pokazuje, jak ogromne nadzieje wiążą z jego powrotem do krajowej polityki – wskazuje Kamila Baranowska w tekście „Tusku, musisz?”.

Piotr Semka w tekście „Gra w czerwone” próbuje rozstrzygnąć, czy w plątaninie oskarżeń można znaleźć jakieś racjonalne zasady oceny polskich polityków z „PZPR w życiorysie”?

Sędziowie SN dokonali świadomej manipulacji przekonuje w rozmowie z „Do Rzeczy” były premier mec. Jan Olszewski.

Wojciech Wybranowski w tekście „Malowany prezydent” ujawnia, jak otoczenie Roberta Biedronia tuszowało afery w mieście, by nie zaszkodzić wizerunkowi prezydenta miasta.

Wyrok dla dziennikarza, który jeżdżąc bez prawa jazdy, potrącił staruszkę, okazał się niezwykle łagodny. Polscy sędziowie często są dziwnie łaskawi dla łamiących prawo na drodze –  Łukasz Zboralski przygląda się wyrokom wydawanym przez sędziów w tekście „Piotr N. i inni”.

Afera z 26-letnim szefem ochrony Emmanuela Macrona może być przełomowym punktem w jego prezydenturze. Już zburzyła obraz tego, który zaproponował „nową” politykę – Ovilier Bault pisze o problemach francuskiego prezydenta w tekście „Nowoczesne uwikłanie”.

Są takie wydarzenia, których trudno nie uznać za symboliczne. Tak jest z samobójstwem 53-letniej Willie Dille, holenderskiej polityk – wskazuje Tomasz P. Terlikowski w tekście „Znaczące samobójstwo”.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Marcin Makowski zastanawia się, dlaczego młodzi artyści nie angażują się w antyrządowe wystąpienia („Dlaczego nie chcą śpiewać o konstytucji”); Krzysztof Masłoń przygląda się wciąż zagadkowej twórczości Hieronima Boscha („Pasje i fantazje mistrza Hieronima”); Piotr Gociek ostrzega, że zmiany bohaterów kinowych mogą niszczyć nasz kod kulturowy („Komu wolno zmienić kolor”); Rafał A. Ziemkiewicz wytacza wojnę krytykom polskiej fantastyki z „Gazety Wyborczej” („Widziałem prawicowe zombi”); Ewa Polak-Pałkiewicz odziera z intelektualnych przybrań utopię ekologów („Gdy czerwień płowieje w zieleń”); Piotr Zychowicz przypomina, jak władze II RP pozostawiły rodaków na pastwę Stalinowi („Porzuceni przez Polskę”); Stefan Sękowski opisuje imperium nowego czeskiego premiera („Oligarcha u władzy”); Joanna Bojańczyk zachęca do odwiedzenia Sopotu, ale poza sezonem („Miasto idealne”).

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 20 sierpnia 2018 r.

Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów