Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.11.2018

„Do Rzeczy” (45) Polska – niepodległa w Unii Europejskiej?

Inne wersje: txt

Polacy przyzwyczajeni do niepodległości coraz rzadziej mówią o niej jako o osobnej i bardzo ważnej wartości. Jej ostatecznym gwarantem miało być dołączenie do Unii i NATO. Czy naszej niepodległości nikt dziś nie ogranicza? zastanawia się Piotr Semka w artykule „Listopadowy paradoks”.

Żeby uprawiać jakąkolwiek sensowną politykę, musimy wreszcie sformułować na swój własny użytek, po co nam suwerenność i po co nam jej ograniczenie, jakim jest członkostwo w UE – zauważaRafał A. Ziemkiewicz w tekście „Kwestia woli i interesów”.

Urodzili się w 1918 r. Ich barwne życie upłynęło na tle burzliwego stulecia polskiej historii. Jaki jest sekret ich długowieczności? – sprawdza Maciej Pieczyński w artykule „Rówieśnicy Niepodległej”.

Na łamach powiększonego do aż 116 stron tygodnika „Do Rzeczy” również:

Od lat żaden klub poselski nie tracił w szybszym tempie członków niż Kukiz’15. Wiele wskazuje na to, że Paweł Kukiz przetrwa jednak kolejne zawirowanie w swoim klubie – pisze Wojciech Wybranowski w tekście „Kto fałszuje u Kukiza”.

Po pierwsze: zaskakiwać. Tej strategii Queen zawdzięczał swe sukcesy. Tymczasem filmowa biografia zespołu jest przewidywalna jak niedzielny rosół zauważa Wiesław Chełminiak w artykule „Przedstawienie nie trwa”.

Przyjaźnię się z Kornelem Morawieckim od 40 lat. Oskarżanie go o to, że sprzyja Kremlowi, to absurd – przekonuje Mikołaj Iwanow w tekście „Kornel nie jest putinofilem”.

Johann Joachim Winckelmann był artystycznym celebrytą XVIII-wiecznej Europy. Syn szewca ze Stendalu potrafił pisać o tajemnicach sztuki antyku poruszającym, ale prostym językiem. I za to pokochali go ludzie jego epoki pisze Piotr Semka w artykule „Śmierć w Trieście”.

Po koszmarnej porażce CDU w Hesji los Angeli Merkel jest już przesądzony. Za miesiąc, po 18 latach rządów twardej ręki, 64-letnia polityk odda stery partii chadeków. To wstęp do utraty kanclerstwa zauważa Jacek Przybylski w tekście „Pożegnanie z Merkel”.

To, jak się układa współpraca i konkurencja gospodarcza między Niemcami a Chinami, ma dla nas większe znaczenie, niż myślimy przekonuje Stefan Sękowski w artykule „Niemiecki sposób”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak w imieniu całej redakcji składa hołd rocznicowy.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 5 listopada 2018.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów