Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

17.12.2018

Tygodnik „Wprost” nagrodził gigantów polskiego rolnictwa.

16 grudnia br. w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala w trakcie której wręczono nagrody laureatom Złotej Setki Polskiego Rolnictwa tygodnika Wprost. Opublikowany w ubiegłym tygodniu ranking obejmował 100 największych firm z branży rolno-spożywczej.  Tworząc go redakcja działu biznes Wprost” wzięła pod uwagę przychody i zyski firm za ostatnie dwa lata, profil działalności oraz regularność składania sprawozdań finansowych. Ze Złotej Setki wyodrębniono siedem kategorii, tzw. platynowe piątki, których zwycięzcy zostali uhonorowani statuetkami Orła Wprost.

Zwycięzcą zestawienia Złotej Setki podobnie jak w ubiegłym roku została firma Animex Foods Sp. z o.o. sp.k. producent mięsa wieprzowego i drobiowego oraz wyrobów mięsnych. Drugie miejsce na liście przypadło Grupie Azoty S.Aprodukującej nawozy sztuczne. Trzecie miejsce zajęła w tym roku firma Cargill Poland Sp. z o.o. specjalizująca się m.in. w produkcji pasz.

Statuetki Orła przypadły firmom: Bayer Sp. z o.o. w kategorii producenci środków ochrony roślin, Grupie AzotyS.A. w kategorii producenci nawozów, Cargill Poland Sp. z o.o. w kategorii producenci paszJohn Deere Polska Sp. z o.o. w kategorii producenci maszynPUH Chemirol Sp. z o.o. w kategorii dystrybutorzy” oraz Agri Plus Sp. z o.o. w kategorii hodowcy i ubojnie.

Gościem honorowym gali był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który odebrał nagrodę specjalną Orła Wprost” polskiego rolnictwa za promocję polskich produktów rolnych za granicą.

– Rolnictwo jest swoistą perłą w koronie polskiej gospodarki. – powiedział minister Ardanowski w rozmowe z "Wprost" – Widać to chociażby na przykładzie rankingu tygodnika „Wprost”. Proszę pokazać mi branżę, gdzie żeby znaleźć się wśród 30 największych firm, trzeba mieć obroty na poziomie miliarda złotych. A w rolnictwie właśnie tak to wygląda. Dzisiaj ci najwięksi to prawdziwi liderzy innowacji i wprowadzania nowych technologii. To firmy XXI wieku! – dodał.

W trakcie gali odbyła się debata z udziałem ministra Ardanowskiego w której uczestnicy dyskutowali o innowacjach i wykorzystaniu technologii w rolnictwie.

Patronatem honorowym objęło galę Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami gali byli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, BASF, Chemirol oraz Van Fleet. Partnerem wspierającym Amber Room.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.