Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

22.01.2019

„Złodziejaszki” - nominowany do Oscara laureat Złotej Palmy w marcu w polskich kinach!

22 marca 2019 na ekrany polskich kin trafi nominowany właśnie do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny obraz Hirokazu Koreedy „Złodziejaszki” (org. „Shoplifters”). Jego dystrybutorem jest PMPG Polskie Media.

"Shoplifters" będą konkurować w jednej kategorii z filmem Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Gratulujemy polskiej produkcji! Nominacja do Oscara dla filmu Koreedy to kontynuacja pasma sukcesów najnowszego dzieła japońskiego reżysera, które przyniosło mu Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2018 oraz kilkadziesiąt innych wyróżnień i nagród, w tym tegoroczne nominacje do Złotego Globu, Independent Spirit Awards oraz BAFTA.

„Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej, ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Jej członkowie utrzymują się z wykonywania najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

- To piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. „Złodziejaszki” skradły moje serce – mówiła po canneńskiej projekcji Grażyna Torbicka.

Hirokazu Koreeda (ur. 1962) należy do czołówki współczesnych reżyserów japońskich i jest najpopularniejszym przedstawicielem tej kinematografii w Polsce. W ostatnich kilku latach kinowa publiczność miała okazję obejrzeć jego głośne, nagradzane obrazy jak „Po burzy” (2016), „Nasz młodsza siostra” (2015) czy „Jak ojciec i syn” (2013). Krytycy nazywają go kontynuatorem filmowej tradycji japońskiego mistrza Yasujirô Ozu, jednak sam Koreeda uważa, że bliżej mu do Kena Loacha, który podobnie jak on używa kamery do sportretowania społecznych nierówności i absurdów współczesnego świata.

„Złodziejaszki” pojawiają się na ekranach polskich kin już 22 marca 2018. W planach dystrybucyjnych PMPG Polskie Media na wiosnę br. są także dwa inne obrazy nagrodzone na zeszłorocznym festiwalu w Cannes. To wyróżniony Specjalną Złotą Palmą „Image Book” w reżyserii Mistrza francuskiej nowej fali Jean-Luca Godarda oraz laureat canneńskiej Nagrody im. François Chalais "dla filmu ukazującego życie ludzi", egipski kandydat do Oscara „Yomeddine” w reżyserii Abu Shawky'ego.

Dotychczas Film Point Group, firma działająca w ramach Grupy PMPG Polskie Media, wprowadziła do dystrybucji w Polsce następujące filmy:

  1. „Wielkie piękno” reż. Paolo Sorrentino – Nominacja do Złotej Palmy Cannes 2013, 4 Nagrody Główne Europejskiej Akademii Filmowej 2013, Złote Globy 2014 i Oscar 2014
  2. „Zimowy sen” reż. Nuri Ceylan – Złota Palma Cannes 2014
  3. „Reality” reż. Matteo Garrone – Grand Prix Cannes 2012
  4. „Gwiazdy” reż. Jan Kidawa Błoński,
  5. „Ja, Godard” reż. Michel Hazanavicius (zdobywca Oscara za film ARTYSTA) nominacja do Złotej Palmy Cannes 2017
  6. „Borgman” reż. Alex Van Warmerdam – nominacja do Złotej Palmy Cannes 2013
  7. „Płynące wieżowce” reż. Tomasz Wasilewski – Grand Prix Karlowe Wary 2013
  8. „Roman Polański – moje życie” reż. Laurent Bouzereau – premiera galowa Festiwal Cannes 2012

  

KONTAKT PR:

Rafał Pawłowski

tel: +48 604 978 971

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.