Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

24.03.2019

„Do Rzeczy”(13) Szantaż polexitem. Politycy kneblują debatę o obecności Polski w Unii Europejskiej

Inne wersje: txt

Musimy toczyć debatę, w której nie wolno dać się szantażować oskarżeniem o plany polexitu pisze Piotr Semka w artykule „Unijny ból głowy polskiej prawicy”.

Wewnętrzna polityczna wojna nie pozwala nam przygotować się na plan B w sprawie Unii Europejskiej. A jest nam on potrzebny – przekonuje Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Straszenie polexitem”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Platforma ostro skręciła w lewo – mówi Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Największe na świecie studio filmowe i wezwanie: „Dogonić Amerykę!” – rząd Chin oczekuje od reżyserów stu kasowych hitów rocznie. To plan na lata 2020 – 2035 – zauważa Piotr Gociek w artykule „Witajcie w Chinawood”.

Razem jesteśmy silni – przekonuje Rolf Nikiel, ambasador Niemiec w Polsce.

Opinia publiczna dokładnie przygląda się życiu Donalda Trumpa. A co wiemy o przywódcy Chin – władcy 1,4 mld obywateli – który w tych dniach promuje swój kraj w Europie? zastanawia się Maria Kądzielska w tekście „Nowy cesarz Chin”.

Bez przekopu Mierzei Wiślanej rezygnujemy z dostępu do sporego kawałka terytorium państwa – pisze Zdzisław Kościelak w artykule „Szansa na Balaton północy”.

Lee Radziwiłł najbardziej irytowało, że zapamiętano ją w kontekście sławnej siostry Jacqueline Kennedy. A zmarła niedawno, w wieku 85 lat, aktorka chciała być po prostu sobą – zauważa Joanna Bojańczyk w tekście „W cieniu siostry”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również rozmowa Agnieszką Metelską, autorką książki o Halinie Konopackiej, pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 25 marca 2019

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów