Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

14.04.2019

"Do Rzeczy" (16) Paweł Lisicki. Tajemnica grobu św. Piotra

Inne wersje: txt

Czy to, co odkryli archeologowie w połowie wieku XX, jest autentycznym grobem apostoła? zastanawia się
Paweł Lisicki w artykule „W poszukiwaniu grobu Piotra”.

Trzeba być wiernym Kościołowi do końca – mówi abp Jan Pawem Lenga, emerytowany biskup Karagandy w Kazachstanie, w rozmowie z Tomaszem Rowińskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Działacze PO, zwłaszcza w terenie, z niecierpliwością oczekują powrotu do krajowej polityki Donalda Tuska. To jednak nie nastąpi tak szybko, jak się spekuluje – zauważa Wojciech Wybranowski w artykule „Przyczajony Tusk”.

„Straszny dwór” na swój rozłożony na raty ostateczny i definitywny triumf poczekał do Polski niepodległej pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Arie niepodległe”.

To była wojna między braćmi –  mówi o. Santiago Cantera, przeor opactwa benedyktynów w Dolinie Poległych (Valle de los Caídos) w Hiszpanii, w rozmowie z Małgorzatą Wołczyk.

W ogniu płonących grodów, jednoczone wojną i żelazem powstawało pierwsze państwo gnieźnieńskie. Zjednoczone tak mocno, że nie zmiotły go późniejsze bunty i najazdy pisze Jacek Komuda w artykule „Jak Piastowie budowali Polskę”.

W mediach społecznościowych cieszy się większą popularnością od Macrona i Merkel. Nie obraża się, gdy nazywa się go populistą. Matteo Salvini staje się najpopularniejszym prawicowym politykiem w Europie. Kim jest wicepremier Włoch? – tłumaczy Olivier Bault w tekście „Dumny populista”.

Wspólna waluta jest wręcz idealnym narzędziem do tworzenia kryzysów. A na kryzysach zyskują zawsze Niemcy – pisze w artykule „Zanim wydrukujemy pierwsze polskie euro”.

Wiosenne porządki w Ekstraklasie – cztery dni i cztery „ścięte głowy”. Władze polskich klubów nie mają cierpliwości do trenerów, ale czy zwolnienie szkoleniowca jest najlepszą metodą na kryzys w zespole? – zastanawia się Radosław Wojtas w tekście „Nowa miotła, stary kurz”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również wzloty i upadki ambasador Mosbacher,cztery wcielenia Zbigniewa Bujaka oraz Elżbieta i Krzysztof Zanussi całkiem prywatnie.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 kwietnia 2019

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów