Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

22.04.2019

"Wprost" (16-17) One rządzą w mediach.

Inne wersje: txt

Temat z okładki. IV Władza jest kobietą. Pierwszy w Polsce ranking dziennikarek telewizyjnych: Wojciechowska, Jaworowicz, Wellman, Olejnik, Holecka...

Kraj

Awantura o kasę. Kto dostanie więcej na eurowybory. Od 300 tyś. zł do zaledwie kilkudziesięciu tysięcy złotych – tyle będą mieli prawo wydać kandydaci Koalicji Europejskiej na europosłów. Ten, kto dostanie więcej, ma znacznie większe szanse na sukces.

Koalicja PO i SLD to ponury żart. Mam wrażenie, że PiS z opozycją ścigają się na robienie głupstw. Eurowybory ma szansę wygrać ten, kto pierwszy nie odpowie głupotą na głupotę przeciwnika – mówi prof. Jarosław Flis, socjolog, znawca systemów wyborczych.

Tak czy owak, Donald Tusk. Tusk szykuje polityczne wystąpienie na 3 maja. Zapowiada w nim „coś ważnego i ciekawego”. Jednak kluczowe deklaracje byłego premiera padną dopiero po wyborach europejskich.

Społeczeństwo

Bandzior potrzebuje czasu. Polskie więzienia mają ten sam problem, co szkoły czy szpitale – brak kadr. Specyfikacja branży polega na tym, że jeśli nie ma komu wychowywać więźniów, wychowują się oni sami.

Biznes

Zaklinacz smaku. Daniel Pawełek prowadzi pięć restauracji. Cztery z nich znalazły się w przewodniku Michelin. Jak to się stało, że były kelner zrewolucjonizował polską gastronomię?

Orły Wprost nagrodzone w Toruniu. Wśród najlepszych przedsiębiorców województwa kujawsko-pomorskiego znaleźli się liderzy swoich branż w kraju i za granicą.

Zagranica

Cesarz nowej ery. Tylko w Japonii możliwe jest, żeby cesarz historyk zastąpił na tronie cesarza ichtiologa. Czy nowy władca podoła wyzwaniom epoki?

Kultura

Łabędzi śpiew dinozaurów. Operacja serca Micka Jaggera to medyczny banał, ale medialny szum wokół niej jest ogromny. Choroba wokalisty The Rolling Stones jest sygnałem, że oto kończy się rock.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” we wtorek 23 kwietnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w poniedziałek od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów