Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

07.07.2019

"Wprost" (28) Ranking najbogatszych rodzin i ich spadkobiercy. Kim są dzieci polskich milionerów? Starak, Bachleda-Curuś, Kulczyk, Solorz, Ptak.

Inne wersje: txt

Kraj

Bunt w Platformie – w największej partii opozycyjnej wrze. Posłowie Platformy Obywatelskiej tak bardzo buntują się przeciwko koalicji z SLD, że Grzegorz Schetyna poważnie rozważa samodzielny start w wyborach. Co przyniesie koalicja i jak szefostwo partii liczy zyski i straty? Odpowiedź można znaleźć w artykule Joanny Miziołek, w najbliższym wydaniu Wprost.

Z kim nie pójdzie PSL – o sytuacji na obecnej scenie politycznej, zbliżających się wyborach i ich prawdopodobnych zwycięzcach oraz strategii PSL-u na przetrwanie, opowiedział w wywiadzie dla Wprost, poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Rozmowę przeprowadziła Eliza Olczyk.

Podzwonne dla Petru - założyciel i pierwszy lider partii Nowoczesna ogłosił, że porzuca politykę i wraca do biznesu. Co pozostawi po sobie w historii polskiej polityki i dlaczego jego decyzja była dla niektórych oczywista – o tym wszystkim w swoim artykule pisze Eliza Olczyk.

Społeczeństwo

Porzucone sutanny – głośne odejścia księży ze stanu duchownego wskazują na coraz większy kryzys kapłaństwa. I jak się okazuje, nie jest to kryzys wiary, a kwestia celibatu i roli kobiet w życiu mężczyzn, którymi przecież księża dalej pozostają. Całej sprawie bliżej przyjrzała się Paulina Socha-Jakubowska w swoim artykule na łamach najbliższego numeru Wprost.

Seks Polek – chęć wyzwolenia, liberalne podejście do seksualności i otwartość na przyjemność płynącą z seksu kontra obyczaje, kościół i rząd. Jak kobiety podchodzą do spraw seksu oraz jak chciałyby do niego podchodzić, opisuje w swoim artkule Agata Jankowska.

Biznes

Najbogatsze polskie rodziny – wychowani w blasku fortun wypracowanych przez swoich rodziców, powoli przejmują rodzinne biznesy i ogromne pieniądze. Listę najbogatszych spadkobierców z majętnych rodzin, którzy wchodzą do biznesowej gry stworzył Szymon Krawiec.

Warzywa i owoce na wagę złota – sezon na owoce i warzywa sprawił, że klienci targowisk i sklepów warzywnych przecierają oczy ze zdumienia. Ceny, które zastali zaskoczyły ich, ale skłoniły również do pytania: dlaczego tak drogo? Sytuację na polskim rynku opisuje w swoim artykule Karol Wasilewski.

Zagranica

Jak Merkel rozegrała Europę – pokaz politycznych umiejętności, gdzie nic nie zostało powiedziane dosłownie. Wyczucie czasu i rozegranie konfliktu między polskim rządem a Timmermansem, pozwoliło Angeli Merkel obsadzić swojego człowieka na czele Komisji Europejskiej. Szczegóły ostatnich zmian w Europarlamencie opisuje Jakub Mielnik.

Powrót Moby Dicka – Japonia, po wielu latach, powraca do komercyjnego połowu wielorybów, mimo ogólnoświatowego oburzenia i zagrożenia wyginięciem niektórych gatunków. Temat, który zszokował cały świat, opisuje Jakub Mielnik, w najbliższym wydaniu Wprost.

Kultura

Ku lepszej wspólnocie – interwencyjne teksty na najboleśniejsze tematy, twarde przedstawienie rzeczywistości i relacje z miejsc, gdzie pomoc jest potrzebna natychmiast. Polski reportaż – rośnie w siłę i zdobywa swoich odbiorców. Przedstawicieli polskiej szkoły reportażu i ich historie opisuje Piotr Kofta.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 8 lipca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów