Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.09.2019

„Do Rzeczy” (37) Pani na Gdańsku. Wszystkie odloty Aleksandry Dulkiewicz

Inne wersje: txt

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz weszła przebojem do opozycyjnej polityki. Jednak po niekończącej się serii wpadek może się okazać gwiazdą jednego sezonu­ – Wojciech Wybranowski w artykule „Prezydent-wpadka”.

Ze wszystkich kandydatur, jakie mogła wysunąć Koalicja Obywatelska, wskazanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na potencjalnego premiera jest stosunkowo najmniej złe. Po stronie „totalnej opozycji” nie ma dobrych liderów – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Kłopotliwe nadzieje opozycji”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Schetyna ucieka przed Kaczyńskim – mówi Adam Bielan, europoseł PiS, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Niby-komedia, niby-thriller polityczny, a tak naprawdę kinowa wersja Soku z Buraka – ot i cała „Polityka” Patryka Vegi stwierdza Piotr Gociek w tekście „Goło i niewesoło”.

Nic się nie stało, naprawdę nic się nie stało. Informacja o tym, że nie istnieje jeden gen homoseksualizmu, nie ma najmniejszego znaczenia ani dla wiernych nauczaniu Biblii chrześcijan, ani dla zwolenników ideologii LGBTQ+ – pisze Tomasz P. Terlikowski w artykule „Naturalne, nienaturalne – moralne?”.

Boris Johnson, który miał doprowadzić nawet do twardego brexitu, stracił ster. Znów nie wiadomo, kiedy Wielka Brytania wyjdzie z UE – zauważa Olivier Bault w tekście „Brexit: ostatnie starcie?”.

Wierzę w inteligentny interwencjonizm mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju w rozmowie z Piotrem Gabryelem i Jackiem Przybylskim.

Tanie loty i dostępne wycieczki do krajów egzotycznych sprawiły, że turystyka przestała być dobrem luksusowym. Miliony turystów zadeptują miejsca, które pragnęli zwiedzić. Lokalsi mają ich dość zauważaJoanna Bojańczyk w tekście „Raje utracone”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak: Hitler i Stalin – w 80. rocznicę napaści dwóch lewaków na Polskę.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 9 września 2019

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów