Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

20.10.2019

"Wprost" (43) Śledztwo Wprost: wrobiony w dożywocie

Inne wersje: txt

Temat z okładki

Wrobiony – historia skazanego na dożywocie i wypuszczonego z więzienia po 20 latach Arkadiusza Kraski to opowieść o zbrodni sądowej dokonanej w majestacie prawa na człowieku, który nawet nie był w pobliżu miejsca przestępstwa. Historię przypomina Ewa Ornacka.

 

Kraj

Wszystkie kłopoty prezesa – Jarosław Kaczyński nie może liczyć na łatwiejszą drugą kadencję. W grę nie wchodzi już tylko opozycja, ale również potyczki wewnątrz PiSu, które mogą podzielić partię na mniejsze frakcje. Więcej na ten temat w swoim artykule pisze Eliza Olczyk.

Tusk powinien wystartować - Donald Tusk ma największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich, w dodatku jest w stanie swoją osobą połączyć całą opozycję – przekonuje Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.  O koalicyjnych błędach, politycznych rozgrywkach po obydwu stronach i przyszłych wyborach prezydenckich rozmawiał z Olgą Wasllewską.

Transfery są częścią polityki - Boję się, że Senat pod rządami opozycji z izby refleksji i zadumy szybko by się zmienił w izbę awantur i zadymy. Dlatego spoczywa na nas obowiązek stworzenia w nim większości – mówi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. O sytuacji w Senacie, nowym porządku i różnicach, jakie dzielą polityków opozycji i partii rządzącej rozmawiali z marszałkiem Olga Wasllewska i Marcin Dzierżanowski.

Zróbmy prawybory opozycji - Do końca roku opozycja powinna wyłonić wspólnego kandydata na prezydenta – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. O zbliżających się wyborach prezydenckich, wyborcach i rozłożeniem sił w obecnej polityce rozmawiał w wywiadzie z Elizją Olczyk i Joanną Miziołek.

Operacja: odsunąć Schetynę – czy w Platformie Obywatelskiej zbliża się czas wielkich zmian? Narastająca atmosfera rozliczeń z porażki w wyborach jest coraz bardziej wyczuwalna, a młodzi działacze Platformy chcą, by Grzegorz Schetyna przestał kierować partią. Więcej na ten temat w artkule Joanny Miziołek.

Co obali Kaczyńskiego – zdawać by się mogło, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest niepokonana i zdobyte głosy w ostatnich wyborach – a dokładniej ponad 8 mln głosów – zapewniają stanowcze bezpieczeństwo PiSowi. Jednak aby utrzymać status quo, prezes musi pilnować swojej władzy. W swoim artykule Jan  Śpiewak opisuje 10 rzeczy, które mogą zabrać władzę PiS.

 

Społeczeństwo

W zawiązku z telefonem – uzależnienie od telefonu i dogorywanie „rzeczywistych” relacji to dwa zjawiska wynikające jedno z drugiego. Wybieramy smartfony zamiast prawdziwych relacji i komunikatory zamiast rozmów twarzą w twarz. Nawet 2 mln Polaków mogą mieć problem z phubbingiem. O problemie ignorowania wszystkiego i wszystkich, na rzecz relacji z telefonem, pisze Paulina Socha-Jakubowska.

Perły z PRL – jak się okazuje, coraz częściej stare meble stają się nowymi. Odziedziczone po dziadkach stoliki, fotele i meblościanki zyskują nowe życie w mieszkaniach młodych Polaków, a desing z poprzedniej epoki, powraca w nowej odsłonie. O nowych starych meblach pisze Agata Jankowska.

 

Zagranica

Sądny dzień rosyjskiego sportu – doping rosyjskich sportowców to poważny i, niestety, wciąż powszechny. Skala afery dopingowej w Rosji jest taka, że flaga tego kraju może na długo zniknąć nie tylko z olimpiad, lecz także z każdych większych zawodów międzynarodowych. O problemie rosyjskich sportowców pisze Jakub Mielnik.

 

Innowatory „Wprost”

Wizjonerzy znad Wisły - Kiedy Steve Jobs wymyślił Maca, IBM wydawał 100 razy więcej pieniędzy na badania niż Apple. W innowacjach nie chodzi tylko o kasę, ale o ludzi, z którymi się pracuje. A tych mamy w Polsce najlepszych na świecie. O tegorocznych Innowatorach pisze Szymon Krawiec.

 

Nauka

Polacy ruszają na Marsa - Już w 2022 r. wyruszy pierwsza na świecie naukowa wyprawa na Marsa. Będzie to polska misja – zapowiadają Artur Chmielewski i Mariusz Sawiński, którzy razem z uczelniami oraz polskimi firmami kosmicznymi przygotowują Polski Program Marsjański. O celach marsjańskich wypraw, trudnościach w podróżach planetarnych i o przyszłości ludzkości rozmawiała z nimi Magda Kozińska.

 

Kultura

Z twarzy podobny do nikogo - Samotność nie jest najstraszniejszą ceną, jaką może zapłacić artysta. Wykluczenie, napiętnowanie, stygmat szaleńca. Z nimi trudniej się pogodzić – mówi Willem Dafoe, odtwórca głównej roli w filmie Juliana Schnabla „Van Gogh. U bram wieczności”. O filmowym dorobku, estetyce filmowej i pracy nad postaciami rozmawiała Anna Serdulkow.

Uprawiam techno romantyczne - Moje pokolenie kuma więcej, niż się wydaje. Wiemy, że głos ma sens – mówi Mery Spolsky. Artystka właśnie wydała nową płytę „Dekalog Spolsky”. O nowej płycie, najnowszej twórczości i swoim pokoleniu opowiadała w rozmowie z Agatą Jankowską.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 21 października trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów