Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

20.10.2019

„Do Rzeczy” (43) TWIERDZA SENAT. Totalni próbują zastawić pułapkę na PiS

Inne wersje: txt

Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest ten zasugerowany na Twitterze – że opozycja zamieni Izbę Zadumy
w Izbę Zadymy
przewiduje Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Senatem w szprychy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Nie ma prostej drogi do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Jednak można wskazać okoliczności, które zdobycie tego lauru bardzo ułatwiają – zauważa Tomasz Rowiński w tekście „Jak się dostaje Nobla”.

Ideologia feministyczna zasadza się na przyjęciu, że sprawiedliwość i całkowita równość są dokładnie tym samym. Nie wystarcza tu mówić o równości duchowej, o której zawsze nauczał Kościół, o równości wobec Boga. Nie! Feminizm jest jedną z odmian neomarksizmu i postrzega rzeczywistość społeczną jako wynik walki płci mówi w rozmowie z Tomasz D. Kolankiem Paweł Lisicki, publicysta, pisarz i redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

Przed sądem staną funkcjonariusze aparatu PRL, którzy fabrykowali dowody i podrzucili je w mieszkaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki –  pisze Piotr Litka w artykule „Wrobić księdza”.

Kurdowie, podobnie jak Polacy, byli zdradzani wielokrotnie. Oszukali ich Brytyjczycy, Turcy, Irańczycy, Rosjanie i Amerykanie. Tym razem zdrada może Zachód drogo kosztować zauważa Jacek Przybylski „Kurdyjska lekcja dla Polski”.

Na jednolitym rynku unijnym niektóre regulacje są konieczne, ale inne tworzą niepotrzebne koszty dla przedsiębiorcówpodkreśla Tomasz Cukiernik w tekście „(Nie)potrzebne regulacje”.

Piłkarze opływają w coraz większe luksusy, za to kibicom coraz trudniej wysupłać pieniądze na oglądanie tych widowisk – zauważaRafał Adamus w artykule „Kopanie monet”.

 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również rozmowa Grzegorza Brzozowicza z Maciejem Szajkowskim z Kapeli ze Wsi Warszawa, najpopularniejszego na świecie zespołu wykonującego polską muzykę ludową.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 21 października 2019

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów