Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.11.2019

"Wprost" (46) Ranking: Najmłodsi polscy milionerzy

Kraj

Polska Čaputová - dostała właśnie najważniejszą rolę do odegrania w swoim politycznym życiu. I nareszcie nie jest to rola drugoplanowa, jakie dotąd jej proponowano w Platformie. Małgorzata Kidawa-Błońska chce powtórzyć sukces Zuzany Čaputovej, która „polityką miłości” wygrała wybory prezydenckie na Słowacji. Więcej na ten temat w artykule Joanny Miziołek i Marcina Dzierżanowskiego.

Kto powalczy z Andrzejem Dudą - Rezygnacja Donalda Tuska z ubiegania się o najwyższy urząd w państwie sprawiła, że rozwiązał się worek z potencjalnymi kandydatami na prezydenta. Subiektywnego przeglądu pretendentów dokonał w swoim artykule Jan Śpiewak.

Dwie głowy Lewicy – jak ustalił Wprost już w grudniu ma się odbyć konwencja, podczas której SLD i Wiosna połączą się w jedną partię, która przez rok będzie miała podwójne przywództwo. Jak będzie wyglądała polityczna scena po lewej stronie? O tym pisze Eliza Olczyk.

Zatrzymać atak patologii - Sygnały, czym jest Fame MMA, docierały do nas od początku tych imprez. Obawę biura RPO wzbudził fakt, że osoby, które żyją z patologii, dzięki nim są wynoszone na piedestał. I zarabiają na tym w realu – mówi Zuzanna Rudzińska-Bluszcz z biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Rozmowę o zagrożeniu i o planach na rozwiązanie problemu patologicznych zachowań w Internecie i telewizji przeprowadziła Agata Jankowska.

Podróżnicy w szponach bezpieki - Tony Halik zgodził się na współpracę ze służbami PRL, ale nie miały one z niego pożytku. Elżbietę Dzikowską próbowano zwerbować, lecz bezskutecznie. To wnioski z lektury książki Romana Warszewskiego „Dzikowska”, która wkrótce ukaże się w księgarniach. Najnowsze dzieło autora opisuje Olga Wasilewska.

To, co bolesne, trzeba zostawiać - nic nie wiedziałam o tym, że Tony zgodził się na współpracę. Ale to, że niewiele mógł mieć służbom do powiedzenia, to akurat prawda – mówi Elżbieta Dzikowska, podróżniczka. Rozmowę przeprowadziła Olga Wasilewska.

 

Społeczeństwo

Koniec imprezy - Alkohol nie idzie w parze z coraz bardziej popularnym zdrowym trybem życia. To główny powód, dla którego ludzie zostają abstynentami – bo chcą, a nie dlatego, że muszą. Oprócz badań, które podają oczywiste dowody na pozytywny wpływ nie spożywania alkoholu, to świadomość zdrowia w końcu zaczyna mieć wpływ na decyzję o abstynencji. Więcej o temacie w artykule Katarzyny Skrzydłowskiej-Kalukin.

Zabójcze zebry - Na przejściach dla pieszych w polskich miastach przechodnie nie mogą się czuć bezpiecznie. Giną, bo kierowcy jeżdżą za szybko.   Najczęstszą przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przechodniom na przejściu dla pieszych oraz zbyt duża prędkość. O problemie pisze Agata Jankowska.

 

Ranking Wprost

40 najbogatszych Polaków przed czterdziestką - idzie nowe pokolenie polskich milionerów. Są młodzi, piękni i bogaci. Ranking młodych Polaków, którzy już zbili ogromne fortuny, stworzył Szymon Krawiec.

Taki młody, a już milioner – najbogatsi Polacy są coraz młodsi i coraz częściej budują własne fortuny od zera. Młodzi w końcu mogą działać i odważnie chwytać nadarzające im się okazje. Więcej na ten temat w artykule Magdaleny Gryn.

 

Zagranica

Wojna gazowa - by spełnić obietnicę zakończenia wojny w Donbasie, prezydent Zełenski idzie na taktyczne ustępstwa wobec Rosji. Kreml próbuje je wykorzystać do przepchnięcia projektu Nord Stream 2 w Europie. Więcej o napiętej sytuacji we wschodniej Ukrainie w artykule Jakuba Mielnika.

Jesień ludów - zdeterminowana młodzież w różnych częściach świata pokazuje, że nic nie jest dane raz na zawsze. Młode pokolenie ma dość ustalonego porządku. Masowe rewolty wstrząsają systemami politycznymi od Iraku i Libanu po Hiszpanię, Chile czy Hongkong. O nowej jesieni ludów pisze Jakub Mielnik.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” we wtorek 12 listopada trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w poniedziałek od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.