Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

01.12.2019

"Wprost" (49) Gra o tron. Czym nas zaskoczą kandydaci na prezydenta

Kraj

Kulisy kampanii prezydenta - gdy Andrzej Duda wygłosił przemówienie inauguracyjne w Sejmie X kadencji, wzywające posłów do dialogu i współpracy, nikt nie wątpił, że prezydent rozpoczął właśnie swoją kampanię. Jego dalsza prezydentura to być albo nie być dla PiS. A Jarosław Kaczyński zrobi wszystko, żeby utrzymać ten rząd w obecnym stanie. O kulisach kampanii obecnego prezydenta piszą Joanna Misiołek i Eliza Olczyk.

Permanentny kryzys przywództwa – coś niedobrego dzieje się z liderami w polskiej polityce. Nasze możliwości sprowadzają się do wyboru między słabymi kandydatami i złymi kandydatami. Brak liderów nie jest dziełem przypadku, ale wypadkową złego systemu politycznego. O kryzysie przywództwa pisze Jan Śpiewak.

Mam szansę pokonać Kidawę-Błońską - Decyzję o starcie w prawyborach podjąłem na podstawie wyników badań, które udostępnił mi Grzegorz Schetyna – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. O kandydaturze w wyborach prezydenckich, nowej polityce i walce z wykluczeniem opowiedział w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek.

Nie jestem mesjaszem lewicy - Trzeba zlikwidować IPN, który został ordynarnie wprzęgnięty w propagandę PiS – mówi Adrian Zandberg, lider partii Razem. Różnorodność w Sejmie, nowa opozycja czy o świeckim państwie – to tylko niektóre tematy, które poruszył w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek.

 

Społeczeństwo

Śmiertelne podduszenie - białostocki adwokat odsiaduje 25 lat więzienia za uduszenie aplikantki. To nie jest scenariusz mrocznego kryminału, ale prawdopodobny przebieg zdarzeń w Białymstoku w 2010 r.. Głośna sprawa sprzed dekady wraca – biegłej sądowej postawiono zarzut składania fałszywych zeznań. Sprawę okrutnego morderstwa opisuje Agata Jankowska.

Insulinoodporni - życie z insulinoopornością to walka nie tylko z kilogramami, lecz także z własną bezradnością i niewiedzą części lekarzy, którzy potrafi ą powiedzieć pacjentowi, że jest leniwy i jeśli ruszy się z kanapy, jego problemy miną. Chorobę, o której nie każdy wie, opisuje w swoim artykule Paulina Socha-Jakubowska.

 

Ranking

Złota Setka Polskiego Rolnictwa - Kto jest największym polskim producentem mleka, kiełbasy albo nasion? Po raz trzeci publikujemy Złotą 100 Polskiego Rolnictwa. To jedyne zestawienie w polskich mediach pokazujące najpotężniejsze firmy z polskiej branży spożywczej i rolniczej. Autorem rankingu jest Karol Wasilewski.

 

Zagranica

Sfrustrowane pokolenie - Młoda elita władzy w Rosji jest lojalna, ale nie ślepo oddana Kremlowi. Błędem jest jednak myślenie, że jeśli są krytyczni wobec Putina, to automatycznie podzielają poglądy obowiązujące na Zachodzie – mówi estońska politolog Kadri Liik. O najtwardszej rosyjskiej polityce, opozycji na wschodzie i lojalności młodych polityków opowiedziała w rozmowie z Jakubem Mielnikiem.

 

Zdrowie

Podstępny hormon plastiku - w plastikowych butelkach do picia, w pojemnikach na żywność, w metalowych puszkach do konserw są substancje, których nawet mała ilość – jak ostrzegają naukowcy – może wpływać na układ hormonalny, powodując otyłość, niepłodność czy raka. O ukrytym problemie pisze Magdalena Gryn.

 

Kultura

W życiu nie trzeba być Hamletem - Show-biznes odbiera człowiekowi wiarę w bezinteresowną przyjaźń czy godną starość. Ale z moim wyglądem i tak mi w nim poszło świetnie – mówi nagrodzony na festiwalu EnergaCAMERIMAGE Danny DeVito. O trwającej od wielu lat karierze, planach na przyszłość i spełnianiu się jako producent rozmawiał w wywiadzie z Anną Serdulkow.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 2 grudnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.