Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.12.2019

"Wprost" (50) Nasze śledztwo: Krwawy Tulipan

Temat z okładki

Jak zabijał „Krwawy Tulipan” - Mariusz G. z Kołobrzegu to pierwszy w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości seryjny morderca, który zabijał dla pieniędzy. Jego historię, sposób działania i portret psychologiczny opisuje dla „Wprost” Ewa Ornacka.

 

Kraj

Koniec zakonu PC - Starzy druhowie Jarosława Kaczyńskiego potracili po wyborach atrakcyjne stanowiska. W zamian chcą miejsc w spółkach Skarbu Państwa. Szykuje się kolejna wojna wewnątrz obozu władzy. O zmianie pokoleniowej w PiS pisze Eliza Olczyk.

Sposób na Banasia – Jarosław Kaczyński jest mocno zirytowany. Szuka winnych, a przede wszystkim osoby, która podsunęła mu Mariana Banasia. Z kolei szef NIK przyznał, że rozważał dymisję, ale zrezygnował z niej, bo stał się „przedmiotem brutalnej gry politycznej”. Ujawniamy szczegóły nieformalnego porozumienia, jakie PiS zawarł z szefem NIK Marianem Banasiem. Sprawę opisała Joanna Miziołek.

Nie bronię polskich sędziów - Reforma sądów w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości polega na zastąpieniu starej kasty nową. Swoją. Nie zmienia to tego, że nasz wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnej demokratycznej przebudowy. Więcej o temacie w artykule Jana Śpiewaka.

 

Społeczeństwo

Dojrzali tatusiowie – Ojcostwo jest dla każdego mężczyzny, w każdym wieku. Jedni chcą mieć dziecko jak najwcześniej, inni w momencie, w który uznają za stosowny. Jest wiele powodów, dla których warto zostać ojcem w podeszłym wieku. I kilka poważnych, dla których nie warto. Więcej na ten temat w artykule Agaty Jankowskiej.

Państwo pod sąd - Obywatele chcą pokazać sprzeciw władzy, która lekceważy ich podstawowe prawa. Szukają sprawiedliwości już nie tylko na demonstracjach ulicznych, lecz także na sali sądowej. Państwo przegrało już kilka procesów w sprawie smogu. Teraz obywatele chcą skarżyć władzę o chaos w szkolnictwie i służbie zdrowia. Temat opisuje Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

W Taizé coś we mnie pękło - Podczas tych spotkań różnorodność jest wartością – mówi przed Europejskim Spotkaniem Młodych we Wrocławiu abp Wojciech Polak, prymas Polski. O ewangelizacji, młodych wiernych i wyzwaniami jakie stoją obecnie przed Kościołem Katolickim, opowiedział w rozmowie z Piotrem Żyłką.

 

Biznes

Krem de la crème - Lewandowska, Chodakowska, Janda, Rusin, Majdan. Polskie gwiazdy oszalały na punkcie produkcji własnych kosmetyków. Nic dziwnego, skoro 22-letnia Kylie Jenner, czyli najmłodsza miliarderka na świecie, sprzedała właśnie połowę udziałów w swojej firmie kosmetycznej za 600 mln dolarów. Więcej na ten temat w artykule Magdy Gryn.

Cenne nagrody i bezcenne informacje - Wręczeniu nagród laureatom Złotej Setki Polskiego Rolnictwa towarzyszyły dyskusje o wyzwaniach stojących przed branżą rolno-spożywczą. Miały zaskakujący przebieg. Kolejną edycję opisuje Andrzej Lubin.

Przypadek z ASF? - Do Czech ASF przyjechał w resztkach jedzenia z Ukrainy, gdzie tego wirusa nikt nie zwalcza. Dlatego Ukraińcy mają u nas zakaz przywożenia swojego mięsa, ale
i tak starają się je przewieźć
– mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. O wyzwaniach stojących przed szefem resortu, trudach rolnictwa oraz o problemie z Afrykańskim Pomorem Świń opowiedział w rozmowie z Magdaleną Gryn.

 

Zagranica

Kult ekologicznej bogini -  Energia, z jaką młoda Szwedka wciela się w rolę symbolu ekologicznych niepokojów ludzkości, zapewnia jej graniczące z kultem uwielbienie. Wiara w supermoce Grety Thunberg zaczyna przybierać rozmiary religijnego niemal uwielbienia, przed którym młodej szwedzkiej aktywistce trudno się bronić. Jej działalność opisuje Jakub Mielnik.

 

Kultura

Księżniczka i hiacynt - W polskiej rzeczywistości, także artystycznej, geje przez dekady pozostawali niemal niewidoczni. Dopiero Karol Radziszewski, którego retrospektywę można oglądać w warszawskim CSW Zamek Ujazdowski, podłożył ogień pod heteronormatywny charakter naszej sztuki. Wystawę opisuje Jakub Banasiak.

Śląski pomidor - Autobiograficzna opowieść Kazimierza Kutza ukazuje się pod tytułem „Będzie skandal”. Skandalu nie będzie, bo jej autor był ironistą, a nie skandalistą. I wybitną, złożoną postacią, o której trzeba pamiętać. Pisarza przypomina Leszek Bugajski.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 9 grudnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.