Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

27.12.2019

„Do Rzeczy” (1) 2020 Czyj prezydent? Kto będzie prezydentem Polski Kto będzie prezydentem USA

Tegoroczny sylwester przypomni obecnemu prezydentowi, że czas zacząć przepychać się przez tłum kontrkandydatów. Z jakimi problemami będzie musiał się mierzyć prezydent? rozważa Piotr Semka w artykule „2020: Rok prawdy dla Andrzeja Dudy”.

Prezydent powinien zaangażowanym wyborcom stworzyć wrażenie, że jest po ich stronie, a wobec reszty – że jest neutralny. Największe szanse na zrobienie tego wrażenia ma dziś Andrzej Duda – przekonuje Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Polaków prezydent idealny

Obóz władzy będzie miał pokusę, żeby promować kandydata lewicy na prezydenta. Z takim Andrzej Duda wygra bowiem najłatwiej – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Prezydenckie podchody”.

Polityk niepolityczny, którego słowa brzmią jak zbiorowa terapia, jest trochę jak wódka bezalkoholowa. Ani to smaczne, ani nie wali po głowie, więc pić się nie opłaca. I dlatego nie sądzę, by Szymon Hołownia miał najmniejsze szanse w wyborach prezydenckich – pisze Tomasz P. Terlikowski w tekście „Wódka bezalkoholowa nie chwyta”.

Donald Trump ma duże szanse, aby przejść do historii USA nie tylko jako trzeci prezydent formalnie oskarżony w procedurze impeachmentu, lecz także jako pierwszy, który po „partyjnym zamachu stanu” zapewnił sobie reelekcję – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Trump: reaktywacja”.

Można się spodziewać wygranej Trumpa – mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Mariusz Błaszczak od lat uchodzi za jednego z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Człowiek na trudne resorty”.

Czterysta lat temu przez Europę przetoczyła się estetyczna rewolucja. Pod patronatem Kościoła katolickiego narodził się barok i już nic nie było takie jak przedtem – tłumaczy Wiesław Chełminiak w tekście „Strach, rozkosz i piękno”.

Do naszego języka wdarły się słowa, które zaczęły wypierać rodzime – alarmuje Teresa Stylińska w artykule „Inwazja językowa”.

Szkoła Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci miała wychować komunistyczne dzieci chodzące w zielonych koszulach i czerwonych krawatach, ale nawet w takim miejscu dało się spotkać odważnych nauczycieli, dających wyraz temu, że Mickiewicz jest ważniejszy od Stalinapisze Joanna Lichocka w tekście „Kilka szczelin”.

Jesteśmy prawie martwi mówi Peter Hitchens, brytyjski konserwatywny publicysta i pisarz, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Książę Karol zaprojektuje kolekcję ubrań dla pań i panów. „The Modern Artisan” powstanie we współpracy z Politechniką w Mediolanie oraz angielskimi mistrzami fachu krawieckiego – informuje Joanna Bojańczyk w artykule „Jego wysokość krawiec”.

 

Na łamach nowego, powiększonego do 108 stron wydania „Do Rzeczy” również Krzysztof Masłoń o Peterze Handke – znienawidzonym nobliście.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od piątku 27 grudnia 2019

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.