Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

06.01.2020

"Wprost" (2) Jak się zarabia na disco polo?

Temat z okładki

Biznespolowcy - dyskoteki, restauracje, apartamenty na wynajem, własne salony urody. Tak gwiazdy disco polo inwestują wyśpiewane miliony. Królem pozostaje Zenek Martyniuk, który w rok potrafi zarobić milion dolarów. Świat wykonawców disco polo opisuje Karol Wasilewski.

 

Kraj

Uszy prezesa - zejście Jarosława Kaczyńskiego ze sceny politycznej oznaczałoby prawdziwy kataklizm w obozie Zjednoczonej Prawicy. Prezes PiS opiera się na kilku kręgach zaufanych osób. Ostatnio w najbardziej zaufanym kręgu zaszły pewne przetasowania. O zmianach w partii rządzącej piszą Joanna Miziołek i Eliza Olczyk.

Morawiecki jest dziś twarzą PiS - Tusk jest tchórzem podszyty, dlatego nie podjął się rywalizacji prezydenckiej. Małgorzata Kidawa-Błońska ma znacznie groźniejsze cechy – mówi Joachim Brudziński, wiceprezes PiS. O kampanii wyborczej, nowym KRS i przyszłości w partii rozmawiały z nim Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.

Bunt milenialsów - zarabiają grosze, mieszkają u rodziców, stoją przed realną groźbą życia na głodowej emeryturze. Pokolenie trzydziestolatków ma powody do buntu. Niewykluczone, że czeka nas powtórka z rewolucji 1968 r.. Problemy całego pokolenia opisuje Jan Śpiewak.

Czy grozi nam faszyzm - Dzisiejsza polityka przestała ucieleśniać jakieś wizje czy wartości – ostrzega prof. Enzo Traverso, wybitny włoski historyk, badacz totalitaryzmów. O rosnących uprzedzeniach, niebezpiecznych ruchach, na które pojawiło się przyzwolenie w polskim rządzie i o zarządzaniu strachem rozmawiała z nim prof. Magdalena Środa.

 

Społeczeństwo

Jak przygoda, to tylko do Kambodży - wywrócić swoje życie do góry nogami i wyjechać to jedna z tych fantazji, które uderzają do głowy i wylatują z niej równie szybko jak bąbelki z noworocznego szampana. Coraz częściej w odległych rejonach świata można spotkać Polaków, którzy ten plan urzeczywistnili. O rodakach spełniających sny o wyprowadzce pisze Joanna Szczecińska.

Instrukcja obsługi zmiany - Być surowym dla siebie czy pobłażliwym? Dokręcić śrubę czy odpuścić? A może nic nie zmieniać w swoim życiu? Jak trzeźwo podejść do postanowień noworocznych, radzi psycholożka Joanna Chmura. Na temat postanowień, własnych założeń i dążenia do celów rozmawiała z nią Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

Na scenie jestem gejzerem - Siedemnaście lat temu bałam się, że po kabarecie Potem nic ważnego w mojej karierze nie może się już wydarzyć. Na szczęście szybko odkryłam dzikie energie, które we mnie drzemią – mówi Joanna Kołaczkowska, aktorka kabaretu Hrabi. O nowej książce, pracy w kabarecie i odkrywaniu nowych horyzontów opowiedziała w rozmowie  z Adamem Cissowskim.

Niech śmiech będzie z wami - jedyne danie w internecie, które jeszcze się nie przejadło, to świeże, apetyczne memy. Bez nich rzeczywistość byłaby niestrawna. Internetowa rzeczywistość w swoich karykaturach nie oszczędza nikogo – są tam politycy, aktorzy, dzieci, starzy i młodzi. Memy internetowe tłumaczą świat, dają do myślenia i zostają na długo w pamięci. Zjawisko memu opisuje Agata Jankowka.

Dziewczyna z pustostanu – pobicia i znęcanie się w środowisku osób bezdomnych, to problem o którym mówi się niewiele. Oto historia kobiety, która przez kilka dni była dręczona i torturowana przez cztery inne osoby. Całą sprawę opisuje Helena Kowalik.  

 

Biznes

Nowe życie Palikota - idąc do polityki, zarzekał się, że na dobre kończy z biznesem. Kiedy z polityką skończył, to do biznesu wrócił. Na najnowszy pomysł zebrał w internecie ponad 4 mln zł. Wystarczyło mu na to 36 dni. Był jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków, o którym mówiono, że jest „bogiem marketingu szokującego”. Historię Janusza Palikota opisuje Magdalena Gryn.

 

Zagranica

Wojna na gesty, wojna na słowa - historyczna awantura z Rosją pokazuje, kto i do czego potrzebny jest Kremlowi. Putin nie tylko rozgrywa cele w światowej dyplomacji, lecz także próbuje wpływać na przebieg kampanii wyborczej w Polsce. Czy takie poczynania mogą doprowadzić do nowego kryzysu dyplomatycznego? Być może, jednak ani Polacy, ani polski rząd nie może pozwalać na zmianę historii. Więcej na ten temat w artykule Jakuba Mielnika.

 

Kultura

Harvey Keitel: Młode serce - Na studiach wziąłem udział w niskobudżetowym filmie „Kto puka do moich drzwi?”, na który zrzucili się studenci. Wyreżyserował go mało znany wtedy chłopak Martin Scorsese. A potem już poszło – mówi Harvey Keitel, którego można oglądać w kinach i serwisie Netflix w „Irlandczyku”. Rozmowę o planie zdjęciowym i pracy nad filmem przeprowadził z nim Dawid Muszyński.

Nietykalni - Film „Gorący temat” i serial „Na cały głos” poświęcone Rogerowi Ailesowi to pierwsze po wybuchu ruchu #MeToo zrealizowane na tak dużą skalę opowieści o molestowaniu seksualnym. Hollywood chce zrozumieć kulturę, która pozwoliła przez dekady tuszować przemoc. Ten ważny temat opisuje Krzysztof Kwiatkowski.

Natalia Przybysz: sztuka kochania - Skończmy z tematami tabu – w każdej rodzinie znajdzie się lesbijka czy gej. Co trzecia kobieta miała aborcję. Słuchajmy się – mówi piosenkarka Natalia Przybysz. Rozmowę o życiu w Polsce, nowej płycie, planach na przyszłość i zaufaniu do innych przeprowadziła z nią Agata Jankowska.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” we wtorek 7 stycznia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w poniedziałek od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.