Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

12.01.2020

"Wprost" (3) Finansowe kłopoty Platformy. Czy największa partia opozycyjna straci pieniądze?

Kraj

Finansowe kłopoty Platformy – co dzieje się w największej partii opozycyjnej? Czy popadła w nieoczekiwane kłopoty? Na Platformę Obywatelską padł blady strach. Politycy największej opozycyjnej partii boją się, że PKW odbierze im budżetowe pieniądze. Temat opisuje Joanna Miziołek.

Operacja „Odzyskać Senat” - Być może PiS wyobrażał sobie, że będę łatwym przeciwnikiem, bo jestem miły i kulturalny. To nie znaczy, że nie potrafię być stanowczy – mówi Tomasz Grodzki, marszałek Senatu. O hejcie ze strony PiSu, medialnej nagonce i niespotykanym zaangażowaniu służb opowiadał w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek.

Robert – reaktywacja - tuż przed świętami Włodzimierz Czarzasty, szef SLD, spotyka się z Robertem Biedroniem z Wiosny i Adrianem Zandbergiem z Razem. Mają mówić o kandydaturze lewicy na prezydenta. Założyciel Wiosny wraca z europejskiej emigracji, by stanąć do gry o najwyższy urząd w państwie – niestety raczej przymuszony niż z prawdziwą pasją. O kandydacie lewicy pisze Eliza Olczyk.

7 rad dla Biedronia - Robert Biedroń startuje w wyborach prezydenckich w momencie, gdy jego gwiazda mocno przygasła. Oto siedem rad, dzięki którym może odzyskać swoją szansę na sukces. Zbiór porad stworzył Jan Śpiewak.

 

Społeczeństwo

Wzywam seniorów do rewolucji - Wyrzućmy na śmietnik stereotypy. Zacznijmy żyć od nowa. Nauczmy się głośno mówić o swoich potrzebach – materialnych, miłosnych, seksualnych – mówi Urszula Dudziak, wokalistka jazzowa. O lepszym życiu, udziale w talent show i dojrzałym latach opowiedziała w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską.

Srebrni buntownicy są szczęśliwi - Wstali z kanap, odłożyli krzyżówki, wymówili usługi dorosłym dzieciom. Sami urządzili sobie Dzień Babci i Dziadka – tak, żeby trwał przez cały rok. Ludzie w jesieni wieku, dla których nie liczą się lata w dowodzie, a ich nastrój i poczucie własnej wartości. Historię emerytów, którzy rozpoczęli swoją drugą młodość opisuje Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

Politycy w kryzysie niepłodności - Państwo zmusza nas do ukrywania czegoś, co jest zupełnie naturalne i normalne – mówi Małgorzata Rozenek, która właśnie założyła fundację, by wspierać pary korzystające z zabiegów in vitro. O swojej nowej działalności opowiedziała Agacie Jankowskiej.

Za mundurem łowcy sznurem - Polska jest kopalnią rzeczy z czasów wojennych. Biznes się kręci dzięki szperaczom, którzy drenują rynek i windują ceny. Działają ponad granicami państw, ale często na granicy prawa. Obrót rzeczami z zamierzchłej historii nie jest łatwy i zawsze bezpieczny. Więcej na ten temat w artykule Artura Zaborskiego.

 

Biznes

Śmiech to pieniądz - Amerykańscy mistrzowie stand-upu to królowie życia, z którymi liczy się nawet prezydent. Ale polscy też nie mogą narzekać. Za jeden występ potrafią zgarnąć z biletów nawet milion złotych. Czym właściwie jest stand-up i jakie były jego w Polsce? O jego prekursorach i historii pisze Karol Wasilewski.

Boeing leci - Czy katastrofa lotnicza w Iranie będzie gwoździem do trumny Boeinga? Dwie wcześniejsze pogrążyły liczącą 104 lata firmę w największym w jej historii kryzysie. Jak tym razem uda się wybronić jednemu z największych producentów samolotów? Czy prawda o katastrofie zmieni oblicze Boeinga? Temat opisuje Magdalena Gryn.

 

Zagranica

Pożytki z globalnego ocieplenia - pochłaniający kolejne połacie kraju, a wraz z nimi także siedliska ludzi i przede wszystkim zwierząt, także tych unikalnych, stał się najnowszym symbolem degradacji naszej planety. Jednak to, co dla jednych krajów jest ekologiczną i gospodarczą tragedią, dla innych może być wielką szansą na złoty interes. Temat ekologii opisuje Jakub Mielnik.

Wojna na niby - Obawy przed szybkim wybuchem wielkiej wojny z Iranem okazały się przesadzone. Omyłkowe zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego nad Teheranem to dla Irańczyków wygodny pretekst do wycofania się z gróźb rozpętania konfliktu, którego nie mają szans wygrać. Jak rozwiąże się napięta sytuacja między USA a Iranem? Na te pytanie odpowiada Jakub Mielnik.

 

Kultura

Cyrografy XXI w. - Dobrze, że seriale stają się coraz bardziej wysublimowane. Ale czasem, gdy oglądam fi lm w pustej sali kinowej, robi mi się zwyczajnie żal. Bo wierzę, że kino to nie tylko „content”, lecz także poczucie wspólnoty – mówi Jeremy Irons. O pracy w serialu, przyszłości kina i planach aktorskich rozmawiał z nim Dawid Muszyński.

Gwiazda  bez asekuracji - Wystawa rysunków i obrazów Miriam Cahn zostawia widzów warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w milczeniu. Wstrząsające i piękne malarstwo trafi a w sam splot słoneczny dzisiejszej refleksji o świecie. Prace i wystawę opisuje Jakub Banasiak.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 12 stycznia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.