Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

19.01.2020

"Wprost" (4) Polki w Dubaju. Raj zmienił się w piekło.

Temat z okładki

Raj zmienił się w piekło - Zarabiały niewyobrażalne sumy, ale nie zawsze zdawały sobie sprawę z zasad tej gry. Były przypadki przemocy, załamania nerwowe, próby samobójcze, mocne perwersje – o bohaterkach reżyserowanego przez siebie filmu „Dziewczyny z Dubaju” mówi Maria Sadowska. O moralnych wyborach i próbie zrozumienia intencji dziewczyn wyjeżdżających do Dubaju rozmawiała z nią Agata Jankowska.

 

Kraj

Absolutnie chory kraj - Chociaż lekarze bardzo się starali, nie miałam leku, który by uśmierzał ból. Cierpiałam przez cały okres podawania chemii – mówi Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, europosłanka. O cierpieniu, walce z chorobą i przepisami, które są na niekorzyść pacjenta opowiedziała w rozmowie z Joanną Miziołek.

Druga wojna PiS z Europą - komisja Wenecka uznała, że reforma PiS zmierza w kierunku naruszenia niezawisłości sędziów. Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie łamania praworządności w Polsce, jednak rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza się tym absolutnie przejmować. Ani kroku w tył – tak można określić wytyczne kierownictwa PiS w sprawie sądów i konfliktu z instytucjami unijnymi. Więcej na ten temat w artykule Elizy Olczyk.

Pojawił się u nas syndrom tłustych kotów - Skład zespołu obrony praworządności oraz przewodnictwo prof. Marka Chmaja, przeciwnika PiS, wyklucza nawet myśl o bezstronności – mówi Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu z PiS. Rozmowę przeprowadziły z nim Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.

 

Społeczeństwo

Ekościema - wielkie korporacje desperacko chcą sprawiać wrażenie, że zależy im ekologii. W rzeczywistości dalej robią swoje, przerzucając poczuci winy i koszty niszczenia planety na zwykłych śmiertelników. Robienie pozorów i akcji, w których to tylko użytkownicy są oskarżani o nie dbanie o środowisko jest bardzo wygodne, chociaż, jak się okazuje, ilość śmieci odpadów jest nieporównywalna. O tym jak firmy próbują wykręcić się od zmniejszenia zanieczyszczeń pisze Jan Śpiewak.

Kontrolerzy wiary - Szymon Hołownia opisał u siebie na Facebooku sytuację, w której ksiądz nie chciał mu udzielić Komunii. Sytuacja z jednej strony ciężka z drugiej – jest konsekwencją stania się osobą publiczną, która próbuje trafić do konkretnego odbiorcy. Czy kandydat na prezydent musi zdystansować się lub odciąć od niektórych postanowień i środowisk, jeśli chce trafić do osób wierzących? O sytuacji duchowej pisze Piotr Żyłka.

Młodzi niewidzialni - nie potrafią żyć samodzielnie, za to dobrze się kamuflują. Gdyby wylądowali na ulicy, przynajmniej można by im jakoś pomóc. Młodzi ludzie, zagrożeni bezdomnością i nędzą, którzy nie na starcie byli na straconej pozycji. Są be wykształcenia, rodziny i pieniędzy. Czy można pomóc wystartować im na nowo? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Katarzyna Skrzydłowska- Kalukin.

 

Biznes

Matka Polka, milionerka - w jej rodzinnym domu kręcono „Kilera”. Mamę fotografował Tadeusz Rolke, a tata szył płaszcze dla Hugo Bossa. Kim jest Mama Ginekolog, kobieta, która w dwa dni zebrała 3 mln zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Więcej o lekarce, pisarce i influencerce piszą w swoim artykule Paulina Socha-Jakubowska i Szymon Krawiec.

Co czeka naszą gospodarkę - drożej za prąd i wieprzowinę, taniej za mąkę, tylko siedem niedziel handlowych i brak rąk do pracy – takie są przewidywania analityków na 2020 r.. Raport prognozowy na najbliższy rok opisuje Magdalena Gryn.

 

Zagranica

Putin forever - spekulacje o zbliżającej się politycznej emeryturze Władimira Putina okazały się bezpodstawne. Prezydent Rosji zapowiada zmiany konstytucji, które dadzą mu władzę dożywotnią. Co przyniosą zmiany na Kremlu i czym zostały spowodowane? Na to i inne pytania w swoim artykule odpowiada Jakub Mielik.

Papież konta papież - zabierając publicznie głos w sprawie celibatu, Benedykt XVI stał się twarzą opozycji wobec Franciszka. Pytanie, czy emerytowany papież zrobił to świadomie, czy też dał się zmanipulować kardynałom z Kurii Rzymskiej. O konflikcie za watykańskimi murami pisze Marcin Dzierżanowski.

 

Nauka

Bycie gejem jest normalne - Argument, że homoseksualizm jest „contra naturam”, czyli „przeciwko naturze”, nie jest w najmniejszym stopniu prawdziwy – mówi brytyjski genetyk Adam Rutherford. O homoseksualnych zachowaniach w przyrodzie, podstawach naukowych i absurdzie części stawianych tez na temat homoseksualizmu rozmawiał z nim Tomasz Nowak.

 

Kultura

Poczuć się u siebie - Nieprawda, że młodzi nie interesują się polityką. Ale nie porusza nas PKB, tylko walka o zdrową planetę, doświadczanie życia i dzielenie go z innymi – mówi Bartosz Bielenia, wyróżniony Nagrodą Cybulskiego odtwórca głównej roli w nominowanym do Oscara „Bożym Ciele”. Rozmowę o młodym pokoleniu, młodym sposobie myślenia, aktorskich sukcesach i planach na przyszłość przeprowadził z nim Krzysztof Kwiatkowski.

Błazen w oku cyklonu - po ćwierć wieku „Psy” wracają do kina, a wraz z nimi filmowy duet. Franz Maurer, czyli Bogusław Linda i Waldemar Morawiec, czyli Cezary Pazura. Ten ostatni na emeryturze, ale nie aktorskiej. O sensie aktorstwa i trudnościach tego zawodu, o nowym filmie, który musi spełnić wysokie oczekiwania i o życiu codziennym, z Cezarym Pazurą rozmawiała Małgorzata Flejdasz-Kaczyńska.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 20 stycznia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.