Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

19.01.2020

„Do Rzeczy” (4) Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z „Do Rzeczy”: nie ma zgody na dyskryminację Polski

Zaczynamy walczyć z antypolonizmem mówi premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Pawłem Lisickim i Kamilą Baranowską.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Policyjne dane wskazują na wzrost przestępczości cudzoziemców mieszkających lub czasowo przebywających
na terenie Polski. Za sprawą przybyszów zza wschodniej granicy wróciły też formy przestępczości, z którymi polska policja poradziła sobie już w latach 90. –
ostrzega Wojciech Wybranowski w artykule „Dawaj diengi...”.

„Jojo Rabbit” niespodziewanie zdobył sześć oscarowych nominacji. Prowokacyjna komedia o małoletnim naziście to przykład popkulturowego rewizjonizmu historycznego pisze Piotr Gociek w tekście „Od Marvela do Hitlera”.

Rosji brakuje wiarygodności tłumaczy prof. Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Polska była wyjątkiem – mówi dr Jacek Młynarczyk, współautor książki „Waffen-SS”, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Niemal dwa lata po zabiciu Jána Kuciaka i jego narzeczonej były żołnierz Miroslav Marczek przyznał się do zbrodni. Przed sądem stanął zarówno cyngiel, jak i podejrzany o zlecenie morderstwa, które wywróciło do góry nogami słowacką scenę polityczną i nie tylko – pisze Jacek Przybylski w artykule „Mord, który obudził kraj”.

We Francji istnieją 42 rozmaite systemy emerytalne. Ludzie byliby nawet skłonni to zmienić, ale nie zgadzają się z polityką prezydenta Macrona – zauważa Olivier Bault w tekście „Niereformowalna Francja”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Krystian Kratiuk o zamieszaniu w Kościele po wydaniu nowej książki zawierającej tekst Benedykta XVI.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 20 stycznia 2020

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.