Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.01.2020

"Wprost" (5) ABW inwigilowało Kaczyńskiego? Operacja specjalna, obserwacja, podsłuchy, czyli tajemnicze śledztwo krakowskiej prokuratury.

Kraj

Czy ABW inwigilowało Kaczyńskiego - Prokuratura Regionalna w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące inwigilacji polityków partii rządzącej. Jednym z wątków jest kwestia nielegalnego rozpracowania operacyjnego szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego – dowiedział się „Wprost”. Jakie informacje posiada ABW i dlaczego miałoby inwigilować prezesa rządzącej partii? Na te pytania w swoim artykule odpowiada Mariusz Kowalewski.

Trzymam kciuki za Hołownię - Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest cyborgiem, maszyną ani niczyją marionetką – mówi Bartosz Arłukowicz, europoseł PO. O podziale władzy, działaniach opozycji i planach na kampanię prezydencką opowiedział w rozmowie z Joanna Miziołek i Elizą Olczyk.

Taniec z Bosakiem - były poseł LPR, uczestnik programu „Taniec z gwiazdami” i marszów 11 listopada, wywalczył sobie prawo do kandydowania na prezydenta z ramienia Konfederacji. Jak poradzi sobie z konfliktem wewnątrz partii i czy rozwiąże problem kłótni i niedomówień po swojej wygranej? Więcej na ten temat w artykule Elizy Olczyk.

 

Społeczeństwo

W piątek odpinamy wrotki - Piją, ćpają i urządzają seksualne orgie. Dzieci polskich bogaczy przekraczają wszelkie granice. Mieli wyrosnąć na młodych inteligentów, więc co poszło nie tak? Prawdę o polskich przyszłych „elitach” w swoim artykule opisuje Agata Jankowska.

Naprawdę kogoś to dziwi? - Skoro rodzice dają nastolatkom telefony za kilka tysięcy i złote karty kredytowe bez limitu, to na co liczą? – pyta raper Tede. O pochodzeniu z „dobrej rodziny”, robieniu muzyki w inteligenckiej rodzinie i o tym, kim jest „bananowe dziecko” opowiedział w wywiadzie Agacie Jankowskiej.

Stój bo strzelam - myśliwi dostali właśnie w prezencie nieograniczony dostęp do lasów i łąk wyłącznie na własny użytek. Chyba że prezydent zawetuje „lex Ardanowski” i nie pozwoli, by spacer po lesie przypominał lekcję survivalu. O nowym prawie dla myśliwych pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

 

Biznes

Co zostało z Planu B. - Jaka była sytuacja mieszkaniowa w PRL? Tragiczna. Było tak, że ludzie wpłacali pieniądze na książeczki mieszkaniowe, a nie dostawali mieszkania. To była grabież. Ci, którzy dzisiaj chwalą tamte czasy, są zniewoleni przez złe emocje do ludzi bogatych i do kapitalizmu, bez którego nie ma ani rozwoju, ani demokracji – mówi prof. Leszek Balcerowicz. O Planie Balcerowicza, państwowej ekonomii i politycznej karierze rozmawiał z nim Paweł Bednarz.

Podjadanie Białorusi - blisko, tanio i bez konkurencji. Białoruś miała być ziemią obiecaną dla polskich przedsiębiorców. Ale okazuje się, że wkrótce 400 naszych firm może stamtąd uciec. Niektóre już się zresztą ewakuowały. Sytuację gospodarczą polskich przedsiębiorców u wschodniego sąsiada opisuje Karol Wasilewski.

 

Zagranica

Jerozolimski klub przyjaciół Putina - klub pożytecznych idiotów Kremla poszerzył się o szacowny przecież Yad Vashem i premiera Binjamina Netanjahu. W tle toczy się ostra rywalizacja o przejęcie kontroli nad pamięcią o Holokauście między Żydami amerykańskimi a tymi sprzyjającymi Rosji. O historycznym zakłamaniu w politycznymi ugodami w tle pisze Jakub Mielnik

Na kłopoty Bernie - Bernie Sanders wyrasta na nieoczekiwanego lidera wyścigu po nominację na kandydata na prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej. Światowa polityka stoi u progu zmiany, która może być bardziej doniosła niż wybór Donalda Trumpa w 2016 r.. Jak dalej potoczą się losy demokratów i jak zmobilizują swój elektorat? Na te pytania odpowiada Jan Śpiewak.

 

Projekt wolność

Ojciec Solidarności - Jan Paweł II był nie tylko inspiratorem wolnościowej rewolucji, lecz także w pewnym sensie sam brał w niej udział. Marcin Dzierżanowksi, redaktor naczelny Wprost przedstawia kilka nieznanych szerzej faktów świadczących o wyjątkowych związkach papieża i Solidarności.

Zapomniana kolebka Sierpnia - Sierpień 1980 r. miał przełomowe znaczenie nie tylko dla polskiej historii, lecz także dla kształtowania się tożsamości powojennych mieszkańców Wrocławia. Wydarzenia tamtych czasów przypomina Jerzy Ziemiacki.

 

Kultura

Kosmos nie wierzy łzom - filmowcy zawsze z uwagą patrzyli w kosmos. Dzisiaj jednak zamiast nowych szans dla ludzkości znajdują tam odbicie ziemskich problemów: cynicznej polityki, nierówności, społeczeństwa oczekującego nieustannego spektaklu. Filmy z fabułą „nie z tej ziemi” przypomina Krzysztof Kwiatkowski.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 27 stycznia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.