Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

09.02.2020

„Do Rzeczy” (7) Ofensywa neomarksistów. Jak lewica zakłamuje polską historię

Lewica – ta nowa od Adriana Zandberga i ta stara od Włodzimierza Czarzastego – jest wyczulona na jakikolwiek nawrót do przestrzeni publicznej treści faszyzujących, uznając je za groźbę powrotu do zbrodni drugiej wojny światowej. W drugą stronę to nie działa. Lewica nie widzi w przeszłości swojej formacji niczego niepokojącego pisze Piotr Semka w artykule „Marks na słodko”.

Marksizm kulturowy święci triumfy na Zachodzie. Pokojowo zdobywa to, czego sowieccy komuniści nie byli w stanie podbić siłą – zauważa Maciej Pieczyński w tekście „Zatrzymać długi marsz”

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Nie wolno pozwolić na paraliż sądów – mówi Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Wyjątkowo mocny zestaw filmów walczył w tym roku o statuetki amerykańskiej Akademii Filmowej. Oto moja prywatna lista zwycięzców – pisze Piotr Gociek w tekście „Oscary subiektywnie”.

Książka ks. Guy Pagèsa jest jedną z najbardziej niepoprawnych politycznie pozycji wśród tych, które miałem okazję czytać – zauważa Paweł Lisicki w artykule „Religia z tendencjami totalitarnymi”.

Jej zdecydowane wypowiedzi w sprawie praworządności odbierane są z euforią przez polską opozycję. Czy Věra Jourová przebije w walce o brukselską wizję demokracji swojego holenderskiego poprzednika? – zastanawia się Piotr Włoczyk w tekście „Wielka nadzieja antypisu”

Zebrali w sieci 11 mln dol. Bez oglądania się na Hollywood i wielkich dystrybutorów wyprodukowali pierwszy sezon serialu o Jezusie. Można go obejrzeć w specjalnej aplikacji na smartfony – pisze Agnieszka Niewińska w artykule „Jezus z crowdfundingu”.

Przez epidemię koronawirusa na rynki zawitał strach, ale za sprawą interwencji Banku Chin na giełdy powróciła zdrowa chciwość. Bankierzy centralni wciąż jednak analizują, jak ograniczyć ryzyko nowego pożaru w światowej gospodarce – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Luzowanie wirusa?”.

To najwyższy symbol statusu finansowego. Prywatny samolot mają oligarchowie i szefowie międzynarodowych korporacji. Dla celebrytów wynajęta maszyna jest rodzajem prestiżowego gadżetu, który można pokazać na Instagramie – pisze Joanna Bojańczyk w artykule „Podniebne zabawki”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak walentynkowo pisze o diamentach, czyli o najlepszych przyjaciołach kobiety.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 10 lutego 2020

 

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.