Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

16.02.2020

„Do Rzeczy” (8) Wojna o celibat Czy progresiści przegrali pierwsze starcie - raport „Do Rzeczy”

Wbrew usilnym prośbom progresywnych biskupów papież Franciszek nie zniósł kapłańskiego celibatu. Czy zapisy adhortacji „Querida Amazonia” mogłyby brzmieć inaczej, gdyby nie wyjątkowo silny opór w łonie Kościoła? pisze Krystian Kratiuk w artykule „Zwycięstwo konserwatystów?”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Pięć lat temu siłą Andrzeja Dudy był skuteczny i sprawnie działający sztab. Od tego, czy obecny okaże się równie zgraną drużyną, będzie w dużej mierze zależeć wyborczy sukces prezydenta – zauważa Kamila Baranowska w tekście „Powolna rozgrzewka”.

Ćwierć wieku temu władze Korei Południowej postanowiły, że ich kraj stanie się potęgą kulturalną. Dopięły swego dzięki talentowi koreańskich twórców, państwowym dotacjom, sojuszowi z prywatnym biznesem i ogromnej konsekwencji pisze Piotr Gociek w artykule „Jak to się robi”.

 Podobnie jak w wypadku klasycznego kolonializmu także w europejskim neokolonializmie w procesie asymilacji kluczową rolę odgrywać ma szeroko pojęta edukacja, wsparta tzw. pedagogiką wstydu –  przekonuje Ryszard
Vorbrich w tekście „Narzucanie postępu”.

Jedwabne okazało się bezbłędnym wyegzekwowaniem instrukcji przeprowadzenia działań „pod obcą banderą”. Mistrzowsko zacierając po sobie ślady, podwładni Reinharda Heydricha wkomponowali się w zamazane tło zbrodni, ustawiając na pierwszym planie polskich mieszkańców Jedwabnego pisze Marek Kamiński w artykule „Zamiast ekshumacji”.

 Niemiecka chadecja znalazła się w największym kryzysie w powojennej historii Republiki Federalnej. A dokładniej rzecz ujmując – nie tylko chadecja, lecz także cała niemiecka klasa polityczna przekonuje Cezary Gmyz w tekście „Walka o schedę po Mutti”.

Niemal 40 mld zł. O tyle w ciągu zaledwie dwóch lutowych dni powiększył się majątek Elona Muska, ekscentrycznego miliardera, który próbuje jednocześnie zrewolucjonizować motoryzację, zlikwidować korki w metropoliach i skolonizować Marsa – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Zarabianie na rewolucjach”.

  

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Gabriel Michalik docieka, jak to się stało, że Kaszpirowski zdołał omotać tak wielu Polaków.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 17 lutego 2020

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.