„Do Rzeczy” (11) Wszyscy na jednego. Jak Andrzej Duda może uniknąć pułapek zastawianych przez kandydatów salonu – pisze Piotr Semka
Taki jest los każdego prezydenta, który walczy o drugą kadencję. Wszyscy pozostali kandydaci atakują głowę państwa, sami między sobą jedynie się podszczypując. Prezydent musi znosić ciosy ze wszystkich stron, a jednocześnie, jeśli poniosą go emocje i zrobi jakiś błąd – oceniany jest ostrzej niż zwykli politycy. Bo jest głową państwa – pisze Piotr Semka w artykule „Wszyscy na jednego”.
Andrzej Duda to trudny przeciwnik – mówi Krzysztof Łapiński, członek sztabu Andrzeja Dudy w 2015 r., były poseł PiS i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, w rozmowie z Kamilą Baranowską.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
Chociaż dane medyczne nie wskazują, żeby nadchodząca z Chin grypa była znacząco bardziej niebezpieczna od tej „zwykłej”, na którą co roku choruje kilka milionów Polaków, a kilkaset umiera, to nieznane zawsze wzbudza większy strach od znanego. A na strachu się zarabia – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Zaraza w czasach mediów”.
Tam, gdzie film „Sala samobójców. Hejter” jest dobry – okazuje się bardzo dobry. Tam, gdzie chybia – chybia mocno – pisze Piotr Gociek w artykule „Dzieci nienawiści, dzieci pogardy”.
Czy spór o przyszłość kapłaństwa został zamknięty publikacją posynodalnej adhortacji apostolskiej „Querida Amazonia” papieża Franciszka? Liczne i wpływowe grono postępowych hierarchów kościelnych i działaczy przekonuje, że wielka bitwa o żonatych księży i nowe urzędy dla kobiet tak naprawdę dopiero się zaczyna, a papież ustąpił jedynie ze względów taktycznych – stwierdza Paweł Chmielewski w tekście „Progresiści pewni rychłego zwycięstwa".
Władysław Studnicki oskarżany jest o krwiożerczy, nazistowski antysemityzm. Zarzuty te są nieprawdziwe i krzywdzące – pisze Piotr Zychowicz w artykule „Studnicki i Żydzi”.
„Kulturkampf Orbána”, „Faszyści w szkolnych programach” – takie tytuły towarzyszą planowanym zmianom podstawy programowej i kanonu lektur w węgierskich szkołach. Co jest prawdą? – docieka Maciej Szymanowski w tekście „Nauka z Węgier”.
Polska jest przeregulowana – zauważa Tomasz Janik, prezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, skupiającego firmy z polskim kapitałem, w rozmowie z Jackiem Krzemińskim.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak mocno uderza w „nadzwyczajną kastę”.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 9 marca 2020
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
