Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.03.2020

"Wprost" (12) Tajemnice Pani Ambasador

Człowiek Roku „Wprost”

Huragan Georgette” w Warszawie  – Nie rusza się nigdzie bez szminki na ustach. Jej znakiem rozpoznawczym są kapelusze i bardzo wysokie obcasy. Patriotka, republikanka, ale i autorka książek, które mogłyby służyć za biblię feministek. Pani ambasador Georgette Mosbacher, zdobywczyni tytułu Człowiek Roku „Wprost” 2019, Polakom już zawsze będzie się kojarzyć ze zniesieniem wiz. Więcej na temat historii i sylwetki Pani ambasador w artykule Anny Gwozdowskiej.

Dyrygentka dyplomatycznej orkiestry - Działam inaczej niż zawodowy dyplomata. Potrafię znaleźć drogę  w biurokratycznej dżungli i nie daje się jej pochłonąć  – mówi Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce. Rozmowa Pani ambasador z Jakubem Mielnikiem.

Georgette Mosbacher. Człowiek Roku „Wprost” - „Za zwieńczone sukcesem starania o zniesienie wiz do USA, będące krokiem milowym w relacjach polsko-amerykańskich, i likwidację ostatniego reliktu zimniej wojny” tytuł Człowieka Roku 2019 redakcja tygodnika „Wprost” przyznała Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Więcej na temat uroczystości wręczenia tytułu Człowieka Roku w artykule Natalii Rzewińskiej.

Jak Amerykanie wizy znosili - Dwa specjalne zespoły w Warszawie i Waszyngtonie koordynowały akcję włączenia Polski do ruchu bezwizowego ze Stanami. Walka trwała dwa lata. O kulisach kampanii piszą Szymon Krawiec i Eliza Olczyk.

Transatlantyk się rozpędza - My sprzedajemy Amerykanom trotyl, tytoń i lakiery do paznokci. Oni nam gaz i myśliwce. Wymiana handlowa między Polską a USA pobiła w zeszłym roku kolejny rekord. Więcej o wspólnych inwestycjach w artykule Pawła Bednarza.

 

Raport

Koronawirus budzi strach – jak mu się nie dać - Bardziej zaraźliwy niż koronawirus jest lęk, o który łatwo w chaosie sprzecznych informacji. Kiedy emocje sięgają zenitu, warto wiedzieć, jak je ostudzić. O tym jak powinniśmy postępować w dobie strachu i paniki pisze Agata Jankowska.

12 sposobów na ochronę przed koronawirusem - Wiedza o tym, jak się przenosi wirus i jak go zwalczać, wciąż się zmienia. Jakie dziś znamy sposoby, żeby uniknąć zakażenia? O metodach walki z wirusem pisze Katarzyna Pinkosz.

Rozsądek przede wszystkim - To miał być tekst o pozytywnych skutkach epidemii. Sytuacja rozwija się jednak tak szybko, że zanim przyjdzie czas na pozytywy, czeka nas długa droga przez mękę. Więcej o sprawie w artykule Jakuba Mielnika.

 

Kraj

Do TVP powinien zawitać pluralizm – Konieczność przesunięcia wyborów oznaczałaby, że doszło do jakiegoś pandemonium, że konieczne jest izolowanie poszczególnych regionów – rozmowa Elizy Olczyk oraz Joanny Miziołek z wicepremierem, ministrem nauki Jarosławem Gowinem.

Ci, którzy łamali konstytucję, powinni siedzieć w więzieniu  Gdy brak odwagi, by przyznać się do swoich poglądów, politycy zasłaniają się referendami, jak Władysław Kosiniak-Kamysz, albo radami konsultacyjnymi, jak Małgorzata Kidawa-Błońska – rozmowa Roberta Biedronia kandydat Lewicy na prezydenta z Elizą Olczyk.

 

Biznes

Kto przegrał z zimą - Niespotykanie łagodna zima spowodowała straty w najmniej spodziewanych segmentach gospodarki. Narzekają warsztaty blacharskie, lumpeksy, apteki, nawet solaria.  Więcej o problemie zmieniającego się klimatu w artykule Karola Wasilewskiego.

Gaszenie mentoli - Aż połowa palących mentole nie ma pojęcia, że już 20 maja ich papierosy znikną ze sklepowych półek. Wśród tych, którzy wiedzą, połowa zamierza palić dalej, a prawie jedna piąta – szukać mentoli na czarnym rynku – alarmuje Forum Konsumentów. O sytuacji w branży tytoniowej pisze Magdalena Gryn.

Uwolnić faktury - Opóźnienia w płatnościach to norma. Rozwiązaniem mógłby być faktoring, tyle że nie każda firma może z niego skorzystać. Kodeks cywilny zawiera zapis o zakazie cesji wierzytelności – coraz głośniej mówi się, że czas go zmienić. Więcej o temacie factoringu w artykule Magdaleny Gryn i Magdy Kozińskiej.

 

Historia

Pacjent zero, czyli dogodny wróg - Kiedy choroba tak poważna, jak AIDS czy koronawirus pojawia się na świecie, media poszukują jej źródeł, a ludzie starają się określić jej sprawców. O problematyce błędu, który na długo naznaczył jednego człowieka odpowiedzialnością za chorobę pisze Remigiusz Ryziński.

 

Kultura

Jestem feministą - W walce o równe prawa nie ma ani grama przesady. To, jak traktowane są kobiety, daje obraz jednej wielkiej dyskryminacji – mówi Remigiusz Mróz, autor serii opowieści kryminalnych o przygodach warszawskich adwokatów Joannie Chyłce i Kordianie Oryńskim. Rozmowa Agaty Jankowskiej

Otwarte głowy - Nowe pokolenie raperów odmienia hip-hop. Mata, Koza, Oki, Kabe, Jan-Rapowanie czy Bartocuta’12 nie udają łysych, ulicznych gangsterów. Proponują za to świetną muzykę. O zmieniających trendach gatunku pisze Marcin Flint.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 16 marca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.